...
Реєструйся

Умови оплати праці педпрацівників: нове — давно забуте старе


Нагадаємо, що влітку КМУ затвердив постанову «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» від 10 липня 2019 року № 822. Цей документ, зокрема, встановлює, що найменший розмір посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічного працівника з 1 січня 2020 року становитиме 2,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2020 року.

Однак, вочевидь, цим планам не дано збутися. Адже вже розроблений проект іншої постанови КМУ, яка покликана призупинити до 31 грудня 2020 року дію постанови КМУ від 10 листопада 2019 року № 822.

Натомість діятимуть правила оплати праці за ЄТС. Причиною всьому — нестача бюджетних коштів на реалізацію вказаного вище нововведення. Однак паралельно є ще дві ініціативи, які покликані пом’якшити цю неприємну новину.

По-перше, учителям закладів загальної середньої освіти, які мають стаж педагогічної роботи до 10 років, планують виплачувати допомогу у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Ці виплати здійснюватимуть за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Зміни наведені у проекті постанови КМУ «Про виплату допомоги вчителям закладів загальної середньої освіти». Ініціатива призвана залучити нові молоді кадри до системи освіти та підтримати молодих педпрацівників.

По-друге, педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти встановлять надбавку в розмірі 20 % посадового окладу (ставки зарплати). Її встановлять на весь обсяг педагогічного навантаження, яке виконує працівник у закладі дошкільної освіти. Виплачувати надбавку планують за кошти засновника закладу дошкільної освіти. Відповідні зміни містить проект постанови КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти».

Матеріали до теми


Як правильно нарахувати «лікарняні» демобілізованому працівнику: ключові правила
У час, коли багато працівників повертаються з військової служби, роботодавці та бухгалтери мають справу з неабиякими викликами. Один із них ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...