...
Реєструйся

Уряд підтримав включення до страхового стажу відпустки по догляду за дитиною


Кабінет міністрів підтримав пропозицію Мінсоцполітики щодо включення до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Це дасть можливість збільшити для молодих матерів розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності, сказала Наталія Королевська.

Міністр наголосила на тому, що ані роботодавець, ані жінка, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, не зазнають жодного додаткового фінансового навантаження. «Наведу простий приклад. Сьогодні жінка, яка уходить у відпустку по догляду за дитиною з майже 5-річним страховим стажем, через 3 роки може розраховувати на виплату у розмірі лише 60% середньої зарплати при виході на лікарняний. Новий закон передбачатиме включення періоду догляду за дитиною до страхового стажу, а значить, до п’яти років додадуться ще три. Це дозволить жінці автоматично отримувати виплату по лікарняному у розмірі 100% від середньої зарплати».

Так, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується залежно від страхового стажу в таких розмірах:

• 100% середньої заробітної плати (доходу) особам, які мають страховий стаж понад 8 років;
• 80% − від 5 до 8 років;
• 60% − до 5 років.

«Після прийняття законопроекту парламентом, жінкам почнуть зараховувати до страхового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Це значно збільшить їхній рівень соціального захисту», – підвела підсумок Наталія Королевська.

Нагадаємо, 1 липня набрали чинності зміни до пенсійного законодавства, за якими відпустка по вагітності та пологах (майже 4 місяці) зараховується до страхового стажу жінок.