...
Реєструйся

Уряд України приєднується до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC).


Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження, підготовлене Мінсоцполітики, щодо приєднання Уряду України до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці, започаткованої на 72-й сесії  Генеральної Асамблеї ООН 18 вересня 2017 року в місті Нью-Йорк (США).

Після отримання відповіді від секретаріату Міжнародної коаліції за рівну оплату праці Уряд України стане членом цієї коаліції разом з Конфедерацією роботодавців України, Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, Київським інститутом гендерних досліджень.

Наразі, за оцінкою, наданою в аналітичному огляді Міжнародної організації праці «Україна. Відповідність національного законодавства, політики та практик критеріям взаємодії Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC)», проведеного у травні 2019 року, Уряд України відповідає семи із одинадцяти визначених критеріїв для вступу до Коаліції.

Приєднання до Коаліції є важливим кроком у виконанні зобов’язання щодо зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків, взятого Україною в межах участі в міжнародній ініціативі «Партнерство Біарріц», до якої Україна приєдналася у серпні 2020 року.

Позитивний досвід держав, які приєдналися до Коаліції, є важливим для України з огляду на вибраний нею курс на євроінтеграцію та необхідність консолідації зусиль органів виконавчої влади, об’єднань профспілок, об’єднань роботодавців, організацій громадянського суспільства, а також наукових кіл, спрямованих на усунення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків.

Читайте також:  Погодинна та місячна оплата праці: особливості застосування

На початку 2020 року в Україні середньомісячна заробітна плата чоловіків на 22 % перевищувала середньомісячну заробітну плату жінок.

Порівняно з 2019 роком роком цей показник покращився на 0,4 пункту (у 2018 році — 22,3 відсотки). Попри загальну позитивну динаміку в деяких сферах економічної діяльності (наприклад, у фінансовій та страховій діяльності) розрив в оплаті праці жінок і чоловіків становить до 35 відсотків. Майже однаковим є рівень оплати праці жінок і чоловіків у тих сферах, де заробітна плата невисока (адміністративне та допоміжне обслуговування, функціонування бібліотек, освіта).

Матеріали до теми


Соціальні гарантії в трудових відносинах для молодих працівників в частинах оплати праці та тривалості робочого часу
Відповідно до статті 187 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) неповнолітні, тобто особи, що не досягли 18 років, ...
Комітет з питань організації державної влади рекомендує Раді прийняти за основу законопроєкт щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування
Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув проєкт Закону про внесення змін до Закону ...
Профспілки звернулися до Уряду щодо підвищення заробітної плати бюджетникам
За ініціативою профспілок працівників освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери Федерація профспілки України у свою чергу звернулася до Кабінету Міністрів України ...