Реєструйся

Увага, грип!


Грип – це гостра вірусна інфекційна хвороба, що характеризується ураженням верхніх дихальних шляхів з переважанням трахеобронхіту, вираженою інтоксикацією з гарячкою. Це одна з небагатьох інфекційних хвороб, що здатна до пандемічного поширення. Щорічні епідемії грипу, періодичні пандемії завдають шкоди як здоров’ю населення, так і економіці країни.

Грип починається гостро. Спостерігається висока температура тіла, до 40 градусів, яка не спадає декілька днів, головний біль, а також біль в очних яблуках, суглобах, м’язах. Пізніше приєднується сухий кашель, набрякає слизова оболонка носа, але як такого нежитю немає. Можуть бути нудота та блювання, які пов’язані з інтоксикацією організму. Інкубаційний період – від трьох до п’яти днів. Тяжкість хвороби залежить від загального стану організму, віку людини, чи контактував хворий із даним вірусом грипу раніше. При тяжкому стані можуть виникати ураження серцево-судинної системи, пневмонія, трахеобронхіт, менінгоенцефаліт.

Кращим засобом протидії грипу є його профілактика. Профілактичні заходи спрямовані насамперед на підвищення несприйнятливості організму до дії збудників грипу, а також заходи санітарно-гігієнічного спрямування, тому насамперед необхідно:

 • вести здоровий спосіб життя;
 • не обмежувати себе в прогулянках на свіжому повітрі;
 • виконувати контрастні обливання водою;
 • здійснювати провітрювання і вологе прибирання приміщень;
 • дотримуватися раціонального харчування з великою кількістю свіжих овочів та фруктів;
 • застосовувати неспецифічні модулятори імунітету, а саме: настойку ехінацеї, елеутерококу, вітамінні препарати, зокрема, вітамін С, аскорутин; змащувати перед прогулянками слизову оболонку носа оксоліновою маззю; включити до щоденного раціону часник, цибулю, відвар шипшини;
 • підбирати одяг відповідно до сезону, частіше мити руки;
 • одягати марлеву пов’язку під час епідемії в місцях скупчення людей чи при контакті із хворим;
 • уникати частого контакту з хворими людьми;
 • уникати торкання руками очей, носа чи рота, бо саме так поширюється вірус грипу.

На сьогодні одним з найефективніших специфічних методів профілактики грипу залишається вакцинація населення протигрипозною вакциною, до складу якої обов’язково входять штами вірусів, що циркулюватимуть на території України та можуть стати можливою причиною захворювань. Профілактичні щеплення сприяють виробленню захисних противірусних антитіл до грипу.

Для зменшення інтенсивності епідемічного процесу грипу доцільно комплексно здійснювати заходи за трьома напрямками:

 • блокування імовірних джерел збудників інфекції;
 • порушення механізму передачі збудників інфекції;
 • формування прошарку осіб, несприйнятливих до збудників інфекції.

Необхідним є проведення протиепідемічних та профілактичних заходів, які спрямовані на обмеження доступу потенційних вірусоносіїв, у першу чергу в установи та заклади з особами, які належать до груп ризику.

Також слід пам’ятати про небезпечність самолікування та своєчасне звертання до лікаря для уникнення ускладнень.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Які зміни внесено до Порядку розслідування нещасних випадків і професійних захворювань?
Постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2023 року № 59 унесено зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, ...
Заборони для персоналу підприємства під час раптового відключення електроенергії: відповідь із посібника
Наразі чимало підприємств не можуть функціонувати в ефективному режимі через перебої з електропостачанням. У зв’язку із цим пропонуємо переглянути одне ...