В Україні створено сайт моніторингу порушень у ВНЗ


В Україні створено онлайн-ресурс, який публікуватиме та зберігатиме інформацію про порушення прав студентів та викладачів в українських університетах, а також про факти отримання хабарів, неправильно проведених процедур виборів чи конкурсного відбору, незаконного звільнення, перенавантаження викладачів тощо.

Презентація нового проекту була проведена 16 листопада фахівцями Аналітичного центру CEDOS.

Створення сайту Profrights.org спрямовано на виправлення ситуації з порушенням прав студентів та викладачів вишів. Відтепер кожен студент, викладач або небайдужий може повідомити про порушення законодавства у виші і назавжди занести його в базу сайту.

На Profrights.org буде зберігатись інформація про хабарі, неправильно проведені процедури виборів чи конкурсного відбору, перешкоджання в академічній мобільності, незаконне звільнення, перенавантаження викладачів і багато іншого. «Ми створюємо сукупну та зручну базу правопорушень у ВНЗ, зібрану в одному місці. Інформацію можуть легко знайти вступники, спонсори, нові викладачі», – зазначив виконавчий директор CEDOS Єгор Стадний.

Разом з тим, кожен університет матиме можливість надати докази того, що правопорушення усунуто. «Після цього порушення в базі отримає спеціальну позначку. Тобто ми не лише показуємо реальний стан справ у вишах, але й стимулюємо адміністрацію вирішувати проблеми, дотримуватись законів», – пояснює Єгор Стадний.

Усі повідомлення про порушення проходитимуть ретельну перевірку.

За даними порталу Освіта.ua