Реєструйся

В Україні з’явився Етичний кодекс юридичного бізнесу


Регулювання юридичного бізнесу як такого з боку держави або централізованих галузевих організацій наразі практично відсутнє. Аби створити механізм саморегулювання, в Асоціації правників України затвердили Етичний кодекс юридичного бізнесу.

За затвердження кодексу проголосував найвищий орган АПУ – Правнича асамблея, засідання якої проходило у Києві 2 серпня.

В АПУ нагадали, що Правнича асамблея в 2021 році затвердила Етичні правила правника, які містять стандарти етичної та професійної поведінки. Вони були обов’язковими для всіх членів АПУ незалежно від їх професійної належності (адвокати, судді, науковці, нотаріуси, виконавці та ін.).

Юрист з кадрових питань і трудового законодавства — online
Унікальна послуга на ринку України!
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Для контролю за додержанням Правил тоді було створено Етичну комісію.

Розробники документа зазначають, що оскільки для здійснення юридичної практики (надання правової допомоги, юридичних послуг), правник, за певними винятками, не обов’язково має бути адвокатом, в Україні фактично сформувалася окрема галузь, яку можна ідентифікувати як «юридичний бізнес». Ця галузь охоплює юристів юридичних фірм (компаній) та самозайнятих юристів, незалежно від того, чи мають вони статус адвоката, чи здійснюють діяльність як юридичні консультанти без адвокатського статусу.

Зокрема, в межах однієї юридичної фірми або адвокатського об’єднання можуть працювати як адвокати, так і юристи, які не є адвокатами. При цьому, більше половини членів АПУ є представниками юридичного бізнесу.

 

З огляду на характер послуг, що надається юридичним бізнесом, а також взаємовідносин з клієнтами, як клієнти, так і інші стейкхолдери (контрагенти/конкуренти/опоненти клієнтів, адміністративні органи, суди і т. ін.) очікують від представників юридичного бізнесу додержання етичних стандартів високого рівня. При цьому такий очікуваний рівень максимально відповідає рівню етичних стандартів та вимог, що застосовуються до юридичної професії у світі.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Хоча саморегулювання насамперед потребують юристи, які не є адвокатами (оскільки до них не застосовуються жодні інші галузеві стандарти), в АПУ вважають, що кодекс має унормовувати етичні стандарти ведення юридичного бізнесу в цілому (охоплювати етичні та професійні аспекти поведінки адвокатів, юристів, які не є адвокатами, та усього іншого персоналу юридичного бізнесу).

Етичний кодекс юридичного бізнесу ухвалений в редакції його проєкту, що був розміщений на сайті АПУ напередодні засідання Правничої асамблеї. Завантажити документ можна за посиланням.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Джерело: ЗАКОН І БІЗНЕС

Передплата

Матеріали до теми


МОП розпочала глобальну кампанію задля сприяння соціальній справедливості
Міжнародна організація праці розгортає глобальну комунікаційну кампанію під назвою «Шлях до соціальної справедливості», спрямовану на активізацію зусиль щодо подолання нерівності ...
Додаткові підстави для відстрочки від мобілізації та звільнення з військової служби: законопроєкт № 10093
У Верховній Раді України 27 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ...