В Україні запрацює Єдиний державний реєстр ветеранів війни

Дата публікації: 01.03.2019

Сьогодні, 1 березня 2019 року, набрав чинності Закон «Про внесення зміни до статті 3-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо Єдиного державного реєстру ветеранів війни» від 7 лютого 2019 року № 2684-VIII щодо Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Поняття та порядок створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни визначаються в Законі «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 2 жовтня 1993 року № 3551-XII. Реєстр призначено для збору, реєстрації, накопичення, зберігання, захисту та знеособлення інформації про ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей таких осіб та інших.

Реєстр створюється для забезпечення обліку таких осіб, реалізації ними пільг та інших соціальних гарантій, адміністрування потреб таких осіб, а також для координації діяльності органів влади.

Персональні дані, що містяться в Реєстрі, є інформацією з обмеженим доступом, яка використовується для забезпечення реалізації покладених ветеранам пільг і гарантій.

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи влади АР Крим, органи місцевого самоврядування безоплатно надають інформацію, необхідну для формування та актуалізації Реєстру.

Відповідає за формування та ведення Реєстру і є його розпорядником Міністерство у справах ветеранів.

Порядок створення, ведення, доступу до відомостей Реєстру та їх використання, порядок отримання інформації з інших реєстрів та інформаційних баз даних щодо фізичних осіб для внесення до Реєстру визначить Кабінет Міністрів.

Нагадаємо, Верховна Рада на вечірньому засіданні 7 лютого прийняла Закон на базі законопроекту № 9508 щодо реєстру ветеранів війни.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації