Реєструйся

В українських лікарнях уведено посади «психотерапевт» і «клінічний психолог»


Міністерство охорони здоров’я України підсилило професіоналами в галузі психології мультидисциплінарні команди, що надають реабілітаційну й медичну, зокрема паліативну, допомогу.

Так, наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30 вересня 2022 року № 1782 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року № 385» до Переліку посад професіоналів із вищою немедичною освітою включено посади «клінічний психолог» і «психотерапевт». Наказом визначено вимоги до спеціальності й спеціалізації цих фахівців.

Передбачено, що до роботи на посаді «клінічний психолог» допускаються особи, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю «Психологія», за умовою до 1 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія».

Особа, яка працевлаштована на посаду психолога або практичного психолога закладу охорони здоров’я до 1 січня 2023 року, має стаж роботи в системі охорони здоров’я понад 5 років і переводиться на посаду «клінічний психолог», має право до 1 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія» зі скороченим терміном підготовки, що визначається закладом вищої (післядипломної) освіти в кожному випадку окремо й може становити від одного до трьох місяців.

До роботи на посаді «психотерапевт» допускаються особи, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю «Психологія» та пройшли спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія» з наступною спеціалізацією за фахом «Психотерапія».

Наразі МОЗ опрацювало кваліфікаційні характеристики професій «клінічний психолог» і «психотерапевт» для включення до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників галузі охорони здоров’я (Випуск 78). Відповідні професійні назви робіт будуть внесені до Класифікатора професій ДК 003:2010.

Впровадження посад «клінічний психолог» і «психотерапевт» відбулося також у межах реалізації Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення, яку ініціювала перша леді України Олена Зеленська.

Зазначимо, що психологічна допомога, яку надаватимуть відповідні професіонали, включена до Класифікатора медичних інтервенцій НК 026:2021 та є складовою реабілітаційної і паліативної допомоги, що визначено Законом України від 3 грудня 2020 року № 1053-IX «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» та Порядком надання паліативної допомоги, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 4 червня 2020 року № 1308.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень

Матеріали до теми


Які витрати роботодавця при працевлаштуванні ВПО компенсують?
Уряд відкоригував програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, це рішення було прийняте на засіданні КМУ 24 січня 2022 року. Зокрема, згідно ...