...
Реєструйся

Залучення безробітних до «Армії відновлення» України


Уряд активізує механізм залучення безробітних до «Армії відновлення» країни через їхню участь у суспільно корисних роботах. Впровадження цього механізму в регіонах обговорювали під час наради Першої віцепрем’єр-міністерки — міністерки економіки України Юлії Свириденко з головами обласних і Київської міської військових адміністрації.

«Через війну в країні очікується досить високий рівень безробіття — близько 30 % за підсумками року, і це є серйозним викликом для держави. Тому Уряд розробив і запропонував механізм, за яким тимчасово безробітних можна залучати до виконання суспільно корисних робіт, у яких є потреба в регіонах. На сьогодні ми маємо дві армії — одна захищає країну на фронті, інша працює. Люди, які з різних причин залишились без роботи, зможуть долучитися до «Армії відновлення» країни, а держава оплатить їхню роботу на рівні мінімальної зарплати, яка з жовтня складає 6700 грн», — зазначила Юлія Свириденко.

Безробітних зможуть залучити до виконання робіт, які мають оборонний характер, робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного й воєнного характеру. Це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань і сил цивільного захисту, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки й життєдіяльності населення. Зокрема, це:

  • облаштування та укріплення блок-постів, вирубування дерев для формування окопів;
  • заготівля дров для військових і населення;
  • розбір завалів і відновлення житлових будинків, інших приміщень, пошкоджених у результаті бойових дій;
  • укріплення дамб;
  • розчищення автомобільних доріг від завалів;
  • розвантаження гуманітарної допомоги;
  • облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;
  • ремонтно-відновлювальні роботи в приміщеннях соціальної сфери;
  • надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.

Організатором робіт має бути військове командування спільно з ОВА самостійно або із залученням органів виконавчої влади. До робіт залучатимуться всі працездатні особи, зокрема зареєстровані безробітні й внутрішньо переміщені особи, які не мають обмежень за станом здоров’я. При цьому безробітні отримуватимуть оплату за роботу в розмірі не нижче від мінімальної зарплати (6700 грн), що здебільшого є вищим, ніж допомога з безробіття. З учасниками таких робіт укладатимуть строкові трудові договори відповідно до Кодексу законів про працю України.

На сьогодні суспільно корисні роботи вже запроваджені в Сумській і Чернігівській областях. Так, у Сумській області такі роботи запроваджені у 18 територіальних громадах із 26, де не ведуться активні бойові дії, на них працевлаштовано майже 400 безробітних. У Чернігівській області до виконання таких робіт залучено 78 безробітних.

Джерело: Міністерство економіки України

Простій у воєнний час: оформлення й оплата

Матеріали до теми


Розрахунковий період для обчислення середньої зарплати для виплати декретних
Допомогу по вагітності та пологах надають застрахованій особі на підставі листка непрацездатності, сформованого на підставі інформації про медичний висновок за період ...
В інспекції праці розповіли про відшкодування надмірно виплаченої заробітної плати
Відповідно до статті 127 КЗпП відрахування із заробітної плати можуть провадитись тільки у випадках, передбачених законодавством України. Зокрема відрахування із заробітної ...
Соціальні гарантії в трудових відносинах для молодих працівників в частинах оплати праці та тривалості робочого часу
Відповідно до статті 187 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) неповнолітні, тобто особи, що не досягли 18 років, ...