Реєструйся

Залучення безробітних до «Армії відновлення» України


Уряд активізує механізм залучення безробітних до «Армії відновлення» країни через їхню участь у суспільно корисних роботах. Впровадження цього механізму в регіонах обговорювали під час наради Першої віцепрем’єр-міністерки — міністерки економіки України Юлії Свириденко з головами обласних і Київської міської військових адміністрації.

«Через війну в країні очікується досить високий рівень безробіття — близько 30 % за підсумками року, і це є серйозним викликом для держави. Тому Уряд розробив і запропонував механізм, за яким тимчасово безробітних можна залучати до виконання суспільно корисних робіт, у яких є потреба в регіонах. На сьогодні ми маємо дві армії — одна захищає країну на фронті, інша працює. Люди, які з різних причин залишились без роботи, зможуть долучитися до «Армії відновлення» країни, а держава оплатить їхню роботу на рівні мінімальної зарплати, яка з жовтня складає 6700 грн», — зазначила Юлія Свириденко.

Безробітних зможуть залучити до виконання робіт, які мають оборонний характер, робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного й воєнного характеру. Це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань і сил цивільного захисту, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки й життєдіяльності населення. Зокрема, це:

  • облаштування та укріплення блок-постів, вирубування дерев для формування окопів;
  • заготівля дров для військових і населення;
  • розбір завалів і відновлення житлових будинків, інших приміщень, пошкоджених у результаті бойових дій;
  • укріплення дамб;
  • розчищення автомобільних доріг від завалів;
  • розвантаження гуманітарної допомоги;
  • облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;
  • ремонтно-відновлювальні роботи в приміщеннях соціальної сфери;
  • надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.

Організатором робіт має бути військове командування спільно з ОВА самостійно або із залученням органів виконавчої влади. До робіт залучатимуться всі працездатні особи, зокрема зареєстровані безробітні й внутрішньо переміщені особи, які не мають обмежень за станом здоров’я. При цьому безробітні отримуватимуть оплату за роботу в розмірі не нижче від мінімальної зарплати (6700 грн), що здебільшого є вищим, ніж допомога з безробіття. З учасниками таких робіт укладатимуть строкові трудові договори відповідно до Кодексу законів про працю України.

На сьогодні суспільно корисні роботи вже запроваджені в Сумській і Чернігівській областях. Так, у Сумській області такі роботи запроваджені у 18 територіальних громадах із 26, де не ведуться активні бойові дії, на них працевлаштовано майже 400 безробітних. У Чернігівській області до виконання таких робіт залучено 78 безробітних.

Джерело: Міністерство економіки України

Простій у воєнний час: оформлення й оплата

Матеріали до теми


Реформа сфери зайнятості: нові пільги для роботодавців
Війна в Україні триває понад рік і ми звертаємо увагу на зміни в економічному середовищі. Вимушена міграція, неможливість релокації підприємств ...
Відпустка при народженні дитини не може бути перенесена через дію воєнного стану
ЗАПИТАННЯ Чи може роботодавець відмовити батькові у наданні відпустки при народженні дитини та чи можливо перенести, щоб надати після закінчення ...