...
Реєструйся

Залучення безробітних до «Армії відновлення» України


Уряд активізує механізм залучення безробітних до «Армії відновлення» країни через їхню участь у суспільно корисних роботах. Впровадження цього механізму в регіонах обговорювали під час наради Першої віцепрем’єр-міністерки — міністерки економіки України Юлії Свириденко з головами обласних і Київської міської військових адміністрації.

«Через війну в країні очікується досить високий рівень безробіття — близько 30 % за підсумками року, і це є серйозним викликом для держави. Тому Уряд розробив і запропонував механізм, за яким тимчасово безробітних можна залучати до виконання суспільно корисних робіт, у яких є потреба в регіонах. На сьогодні ми маємо дві армії — одна захищає країну на фронті, інша працює. Люди, які з різних причин залишились без роботи, зможуть долучитися до «Армії відновлення» країни, а держава оплатить їхню роботу на рівні мінімальної зарплати, яка з жовтня складає 6700 грн», — зазначила Юлія Свириденко.

Безробітних зможуть залучити до виконання робіт, які мають оборонний характер, робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного й воєнного характеру. Це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань і сил цивільного захисту, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки й життєдіяльності населення. Зокрема, це:

  • облаштування та укріплення блок-постів, вирубування дерев для формування окопів;
  • заготівля дров для військових і населення;
  • розбір завалів і відновлення житлових будинків, інших приміщень, пошкоджених у результаті бойових дій;
  • укріплення дамб;
  • розчищення автомобільних доріг від завалів;
  • розвантаження гуманітарної допомоги;
  • облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;
  • ремонтно-відновлювальні роботи в приміщеннях соціальної сфери;
  • надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.

Організатором робіт має бути військове командування спільно з ОВА самостійно або із залученням органів виконавчої влади. До робіт залучатимуться всі працездатні особи, зокрема зареєстровані безробітні й внутрішньо переміщені особи, які не мають обмежень за станом здоров’я. При цьому безробітні отримуватимуть оплату за роботу в розмірі не нижче від мінімальної зарплати (6700 грн), що здебільшого є вищим, ніж допомога з безробіття. З учасниками таких робіт укладатимуть строкові трудові договори відповідно до Кодексу законів про працю України.

На сьогодні суспільно корисні роботи вже запроваджені в Сумській і Чернігівській областях. Так, у Сумській області такі роботи запроваджені у 18 територіальних громадах із 26, де не ведуться активні бойові дії, на них працевлаштовано майже 400 безробітних. У Чернігівській області до виконання таких робіт залучено 78 безробітних.

Джерело: Міністерство економіки України

Простій у воєнний час: оформлення й оплата

Матеріали до теми


Дефіцит кадрів впливає на розвиток бізнесу не менше, ніж дефіцит електроенергії
В Україні дефіцит кадрів уже досяг історичного рівня. Кількість відкритих вакансій, розміщених на кадрових порталах, сягнула рекордної позначки. Пропозицій про ...
Нові функції застосунку Резерв+: військово-обліковий документ через QR-код та виправлення помилок дистанційно
З 18 червня у застосунку Резерв+ зʼявився QR-код, відсканувавши який уповноважені органи можуть перевірити чинність електронного військово-облікового документа, що має ...
Чи може бути розмір доплат сумісникам обмежений умовами колективного договору?
Законодавством не заборонено (відповідно це не буде порушенням), якщо роботодавець установить колективним договором чи іншим окремим нормативним актом або трудовим ...