...
Реєструйся

Ведення уроків чи гуртків директором не є сумісництвом: роз’яснення МОН


Чи дозволене виконання викладацької чи гурткової роботи керівним та іншим працівникам закладів освіти у цьому ж закладі освіти в межах свого робочого часу за основною посадою? Чи слід вважати таку роботу сумісництвом?

Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення на запит Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки щодо викладацької роботи керівних працівників закладів освіти, що виконується згідно з пунктом 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року № 102 (далі — Інструкція № 102).

Отже, відповідно до Інструкції № 102, керівним працівникам закладів освіти надано право вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але не більше 9 годин та тиждень (360 годин на рік), якщо вони за основною посадою отримують повний посадовий оклад (ставку).

Також іншим працівникам закладів освіти надано право вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але в середньому не більше 12 годин на тиждень (480 годин на рік), якщо вони по основній посаді отримують повний посадовий оклад (ставку).

Названим працівникам за норму годин, визначену в цьому пункті, оплата провадиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому для вчителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

Міністерство освіти і науки України зазначає, що:

1) виконання викладацької чи гурткової роботи, у межах визначених пунктом 91 Інструкції № 102, дозволено керівним та іншим працівникам закладів освіти у цьому ж закладі освіти в межах свого робочого часу за основною посадою, тому така викладацька чи гурткова робота не є сумісництвом;

2) виконання зазначеної викладацької чи гурткової роботи не є суміщенням, оскільки за виконання такої роботи оплата здійснюється понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для вчителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією), а не встановлюється доплата, яка передбачена за суміщення посад постановою Кабінету Міністрів України вiд 30 серпня 2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» та наказом Міністерства освіти і науки від 26 вересня 2005 року № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» і встановлення якої заборонено керівним працівникам.

З огляду на зазначене, ухвалення постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2022 року № 1306 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2022 року № 1047-р «Про скасування наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43» не обмежує права на здійснення відповідними працівниками закладів освіти робіт, передбачених пунктом 91 Інструкції № 102.

Джерело: ОСВІТА.UA

Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. ПРОФІ»

Матеріали до теми


Статус особи з інвалідністю внаслідок війни: хто має право та як його отримати
Люди, які отримали інвалідність внаслідок поранень, контузій, каліцтв або захворювань під час воєнних дій, мають право на отримання статусу особи ...
Зник безвісти під час служби: що буде з посадою мобілізованого?
У Держпраці надали роз’яснення щодо ситуації, коли мобілізованого працівника визнано безвісти зниклим, і чи має при цьому роботодавець продовжувати зберігати ...