...
Реєструйся

Відпустки для осіб з інвалідністю


СИТУАЦІЯ

До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці звернулася пані Наталія, яка має інвалідність, з проханням надати консультацію щодо пільг при отриманні усіх видів відпусток.

 

КОМЕНТАР

Чинне законодавство передбачає систему пільг та гарантій працівникам з інвалідністю. Зокрема, це стосується тривалості та порядку надання відпусток. Тривалість відпустки залежить від встановленої групи інвалідності. Зокрема, особам з інвалідністю I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи – 26 календарних днів — частина сьома статті 6 Закону України 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504).

Юрист з кадрових питань і трудового законодавства — online
Унікальна послуга на ринку України!
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

На відміну від інших працівників, працівники з інвалідністю, які нещодавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали перших шести місяців на цьому підприємстві, можуть скористатися своїм правом оформити щорічну оплачувану відпустку повної тривалості ще до настання шестимісячного терміну їхньої безперервної роботи на цьому підприємстві (ст. 10 Закону 504).

 

Також працівникам з інвалідністю відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку. Так, особам з інвалідністю I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи – 26 календарних днів (ст. 25 Закону № 504).

ЩОРІЧНІ ВІДПУСТКИ: планування і надання. Спецвипуск № 4, 2023
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Таким чином, для забезпечення трудових прав осіб з інвалідністю законодавство передбачило низку пільг та гарантій, втілення яких на практиці має на меті недопущення дискримінації осіб з інвалідністю на ринку праці та реалізацію їхніх трудових прав у повному обсязі.

Марина Солоха, інспектор праці

Джерело: Управління Держпраці

Праця осіб з інвалідністю. Спецвипуск №3′ 2022

Матеріали до теми


Чи виплачується допомога по вагітності та пологах жінці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років?
За період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею ...
Чи виплачується допомога працівникові у разі його звільнення за станом здоров’я під час воєнного стану
Так, допомога виплачується. Відповідно до умов частини 2 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), за ініціативою ...
Повноцінні вихідні гарно впливають на емоційний і фізичний стан — дослідження в Британії
Профспілки по всій Європі закликають уряди запровадити чотириденний робочий тиждень. Там, де пішли на такий експеримент, новим режимом виявились задоволені ...