...
Реєструйся

Внутрішньо переміщеним особам до 31 березня необхідно пройти ідентифікацію для отримання пенсії у 2024 році


Ця норма передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1384 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 637 і від 8 серпня 2023 року № 837».

Нагадаємо, що особи, які до 24 лютого 2022 року набули статусу ВПО, зобов’язані періодично проходити фізичну ідентифікацію в АТ «Ощадбанк». Водночас, в період дії карантинних заходів, з 12 лютого 2020 року, така процедура не проводилась. Її відновили з 1 липня 2023 року у зв’язку зі скасуванням карантину.

 

Звертаємо увагу, що для отримання виплат у 2024 році внутрішньо переміщені особи у термін до 31 березня поточного року мають пройти ідентифікацію в АТ «Ощадбанк» або в Пенсійному фонді України.

Раніше писали: Уряд ухвалив низку постанов для додаткової соціальної підтримки громадян під час війни

 

Як пройти ідентифікацію

Пройти ідентифікації можна у такі способи:

Особисто: звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» або до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України).

Через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія. Підпис» («Дія ID»), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

За допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі Пенсійного фонду України. Відповідний «Порядок встановлення територіальним органом Пенсійного фонду України особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат шляхом відеоконференцзв’язку» затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 20 листопада 2023 року № 49-2, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05 грудня 2023 року за № 2111/41167.

Раніше писали: Про ідентифікацію українських пенсіонерів, які є внутрішньо переміщеними особами

В закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном. Видане в установленому порядку посвідчення разом із заявою про проходження ідентифікації (довільної форми) слід направити до територіального органу Пенсійного фонду, де пенсіонер перебуває на обліку. Оригінал посвідчення разом із заявою можна направити поштою рекомендованим листом, або в сканованому вигляді – через вебпортал Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Джерело: ПФУ

Календар настільний на 2024 рік

Матеріали до теми


Особа, якій не вистачає до страхового стажу декількох місяців, може його «докупити»
Особа, якій не вистачає до страхового стажу декількох місяців, може укласти договір про добровільну участь, яким передбачена одноразова сплата єдиного ...