...
Реєструйся

В якому розмірі нараховується єдиний внесок працівнику, що працює у резидента Дія Сіті за сумісництвом


Відповідно до частини 14-1 статті 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464), єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платника – резидента Дія Сіті, який у календарному місяці відповідав вимогам, визначеним підпунктуами 2, 3 частини першої, пункту 10 частини другої статті 5 Закону України від 15 липня 2021 року № 1667-IX «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі — Закон № 1667), встановлюється у розмірі мінімального страхового внеску:

а) на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці»;

 

Читайте також: Робота за кількома гіг-контрактами з різними резидентами Дія Сіті: як застосовується критерій 240 тис. євро

б) на суму винагороди ФО за виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактами, укладеними у порядку, передбаченому Законом № 1667.

 

Про мінімальний страховий внесок

Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464).

Частиною 5 статті 8 Закону № 2464 єдиний внесок для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлюється у розмірі 22 відсотка.

У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

 

Читайте також: У якому розмірі виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності працівникам резидента Дія Сіті?

У разі нарахування заробітної плати (доходів) ФО з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Таким чином, працівнику, який працює у резидента Дія Сіті за сумісництвом (у вільний від основної роботи час у іншого роботодавця), єдиний внесок нараховується у розмірі 22 відсотки до фактично нарахованої заробітної плати (доходу) незалежно від її розміру.

 

Головне управління ДПС у Київській області

Читайте також: «Лікарняні» працівникам резидента Дія Сіті: з якої суми обчислюються

Джерело: ДПС

Сумісництво: новітні реалії. Спецвипуск № 1, 2023

Матеріали до теми


За невиконання нормативу з працевлаштування людей з інвалідністю обсяг нарахованих штрафів перевищив план у 34 рази
За невиконання нормативу з працевлаштування людей з інвалідністю обсяг нарахованих штрафів перевищив план зі стягнення санкцій у 34 рази. Замість ...
Анонс журналу «Діловодство» № 1, 2024 (лютий)
У Живому журналі e.dilovodstvo.com доступний свіжий випуск «Діловодство».   ДІЛОВОДСТВО Накази з адміністративно-господарських питань Функціональне призначення наказів із адміністративно-господарських питань ...