Передплати журнал

Вимоги безпеки під час робіт на металообробних верстатах


Під час робіт на металообробних верстатах потрібно дотримуватися певних вимог щодо безпеки праці.

Оброблювані на верстаті деталі (крім особливо важких) необхідно встановлювати у відповідні пристосування (лещата, кондуктори тощо), які закріплюються на столі (плиті) свердлильного верстата.

Верстати повинні бути обладнані пристроями, які повертають шпиндель у початкове положення після його подавання. За відсутності зазначеного оснащення встановлювати й знімати деталі дозволяється тільки після вимкнення та повного зупинення верстата.

Вставляти чи виймати свердло зі шпинделя верстата дозволяється тільки після повного припинення обертання шпинделя.

Не дозволяється використовувати на верстатах інструмент із забитими або спрацьованими конусами й хвостовиками.

Стружку з просвердлених отворів необхідно видаляти гідравлічним способом, магнітами або металевими гачками тільки після зупинення верстата й відведення інструмента.

Не дозволяється під час роботи верстата перевіряти рукою гостроту різальних кромок інструмента, глибину отвору й вихід свердла з отвору в деталі, а також охолоджувати свердла мокрою ганчіркою.

Джерело: Управління Держпраці у Хмельницькій області

Вебінар «Відпустки та робочий час працівників різних категорій підприємств»

Матеріали до теми


Електронний документообіг: пам’ятка для роботодавця від Держпраці
В умовах війни особливого значення для роботодавців набувають нові інструменти, що дають можливість, зокрема, віддалено ухвалювати необхідні рішення з урахуванням ...
Старт кар’єри в IT: оголошено набір на інтернатуру для продакт-менеджерів мобільних застосунків
Netpeak Group за підтримки Міністерства цифрової трансформації України оголосила набір на інтернатуру для продакт-менеджерів мобільних застосунків. Він чудово підійде для ...