Виїхав за кордон і не звільнився: як роботодавцю оформити іншого працівника


Відповідно до статті 2 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» якщо працівник фактично відсутній на робочому місці, тому що евакуювався в іншу місцевість, перебуває у відпустці, простої, тимчасово втратив працездатність або його місцеперебування тимчасово невідоме, роботодавець може укласти з новим працівником строковий трудовий договір у період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника.

Зазначимо, що строковий трудовий договір — це один із видів трудових договорів, який, на відміну від безстрокового, укладається на визначений строк.

Оплата праці працівнику, прийнятому на роботу за строковим трудовим договором, здійснюється за посадою, на яку його прийнято. Факт відсутності основного працівника, який не виконує своїх обов’язків, на це не впливає.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Підстави звільнення працівників

Матеріали до теми


Чи треба погоджувати наказ про призупинення дії трудового договору на державному або приватному підприємстві з військовою адміністрацією: відповідь від Держпраці
Ні, погодження з військовою адміністрацією здійснюється тільки в разі призупинення дії трудового договору, укладеного з посадовими особами державних органів й ...