Ейджизм в Україні заборонений на законодавчому рівні, а з 2022 року до закону додалася норма, яка дозволяє штрафувати роботодавців за порушення цих правил. Зокрема, нині чинний Закон України від 6 вересня 2012 року № 5207-VI «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», який визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії дискримінації з метою забезпечення рівних можливостей щодо реалізації прав і свобод людини і громадянина. Однак українці досі заявляють про те, що наражаються на дискримінацію за віком на роботі.
ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»
У Держпраці наголошують, що ейджизм в Україні заборонений, а українці мають знати свої права та відстоювати їх. Зокрема, якщо у роботодавця виникають питання до віку, йому потрібно нагадати, що він порушує законодавство.
Скористайтеся зручним цілодобовим онлайн-сервісом в системі КАДРИ.UA, де, зокрема, детально проаналізовані останні зміни в бронюванні військовозобов’язаних під час воєнного стану
Якщо вам відмовили в роботі через вік, ситуації варто надати розголосу. Про це можна розповісти у соцмережах, на профільних сайтах або форумах. Також варто вказати назву компанії та ім’я людини, з якою ви спілкувалися. Поскаржитися на ейджизм також можна, подавши письмове звернення до уповноваженого Верховної Ради з прав людини або до регіональних омбудсменів.
Джерело: Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці