Передплати журнал

Як діяти роботодавцю, якщо він не може подати до органів ДПС повідомлення про прийняття працівника на роботу?


Держпраці у листі від 28.03.2022 р. № 1340/4/4.1-зв-22 роз’яснила, як діяти роботодавцю, якщо через війну із незалежних від нього обставин, не можна подати до органів ДПС чи її територіального органу повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Спершу нагадали, що повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізособою та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів ДПС за місцем обліку їх як платника ЄСВ до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті. Зробити це потрібно засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.

Але якщо у роботодавця відсутні технічні можливості подати повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту засобами електронного зв’язку в електронній формі, то таке повідомлення подається у формі документа на папері разом з копією в електронній формі.

У Держпраці зазначили, що у разі відсутності можливості у роботодавця, із незалежних від нього обставин, подати до органів ДПС повідомлення про прийняття працівника на роботу роботодавець повинен мати підтвердження намагання вчинити такі дії. Це означає, що роботодавець повинен зафіксувати інформацію про те, як він намагався подати повідомлення, а також те, що саме цьому завадило. На нашу думку, оформити таке підтвердження слід документально (склавши акти чи довідки).

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Тільки практика та найактуальніші теми! Передплачуйте Живий журнал “КАДРОВИК.UA” з доступом до нормативної бази та консультаціями від експертів за зниженою ціною.

Матеріали до теми


Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...
Які умови припинення трудових відносин при спрощеному режимі регулювання: відповідає Держпраці
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин, ...