...
Реєструйся

Як оплачують роботу у вихідний день працівникам із місячними окладами — пояснення Мінекономіки


Як оплачують роботу у вихідний день працівникам із місячними окладами — пояснення Мінекономіки

В статті 107 КЗпП виписано правила оплати роботи у святковий і неробочий день

У роботодавців час від часу з’являються питання щодо оплати праці за роботу у вихідний день.

Мінекономіки у листі від 31 серпня 2020 року № 3511-06/53106-07 пояснило один із моментів оплати роботи у вихідний день, якщо роботу оплачують за місячним посадовим окладом.

Робота у святковий і неробочий день згідно із статтею 107 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) оплачують у подвійному розмірі, зокрема:

— працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, — у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

— працівникам, які одержують місячний оклад, — у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Оскільки оплату у зазначеному розмірі провадять за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день, то працівникам, яким встановлено посадовий оклад, оплату за роботу у святковий і неробочий день доцільно здійснювати виходячи з годинної ставки.

Разом з тим, у Мінекономіки нагадали, що почасова система оплати праці за способом нарахування поділяється на:

• погодинну оплату, яка визначається шляхом множення годинної тарифної ставки на кількість відпрацьованих годин;

• поденну оплату — шляхом множення денної тарифної ставки на кількість відпрацьованих днів;

• місячну оплату — шляхом ділення окладу на кількості робочих днів за графіком та множенням на кількість відпрацьованих днів.

При укладенні трудового договору з працівником обумовлюють, за якою формою (системою) буде здійснюватися оплата його праці. Зокрема, якщо встановлена почасова система оплати праці, то зазначають, яку норма праці встановлюють: годинну, денну або місячну, відповідно до чого буде провадитись оплата.

 

Матеріали до теми