Реєструйся

Як подати коригувальну заяву-розрахунок


Підставою для фінансування страхувальників на виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності є заява-розрахунок.

Іноді, після того як роботодавець надіслав заяву-розрахунок до Пенсійного фонду України і вона вже набула статусу «Оплачено», з’являється необхідність відкоригувати внесені дані.

Наприклад, може виникнути потреба додаткового фінансування, дозамовлення коштів (Корегування збільшення) чи, навпаки, повернення вже отриманих сум (Корегування зменшення). Або ж (як правило, для паперових листків непрацездатності) виникає необхідність у виправленні інформації про застраховану особу (Корегування несумових параметрів).

Довідково. Корегування несумових параметрів застосовується для виправлення даних в паперових лікарняних, де помилки виникають, наприклад, в реквізитах документів, особистих даних особи, періодах непрацездатності, відмітках тощо.

 

Винагорода за ведення військового обліку: функціональне призначення, диференціація розмірів та порядок виплати — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Для таких випадків на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України реалізовано можливість подання коригувальної заяви-розрахунку.

 

Алгоритм дій для подання коригувальної заяви-розрахунку

 1. Зайдіть в особистий кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua

 

 1. На панелі зліва оберіть розділ «Заява-розрахунок».

 

 1. У вікні, що спливе, натисніть «Пошук» та з випадаючого списку скопіюйте номер заяви-розрахунку, яку потрібно відкоригувати.

 

 1. Далі натисніть кнопку «Створити нову» та оберіть опцію «Корегуюча ЗР».

 

 1. У новому вікні введіть попередньо скопійований номер заяви-розрахунку, щодо якої необхідно зробити корегування та натисніть «Продовжити».

 

 1. При формуванні коригувальної заяви-розрахунку оберіть необхідний тип корегування з переліку: «Корегування зменшення» або «Корегування збільшення» чи «Корегування несумових параметрів». Натисніть «Продовжити».

 

 1. Після цього у «Додатку про тимчасову непрацездатність» натисніть піктограму з олівцем.

 

 1. У листку непрацездатності, який з’явиться на екрані, у полі «Сума (в гривнях з копійками) (всього)» введіть новий коректний запис (повну правильну суму, якщо обрано опцію «Корегування збільшення» або сторнувальний (від’ємний) запис із знаком «–», якщо обрано «Корегування зменшення»). Відповідні чисельні значення внесіть в поле «Сума (в гривнях з копійками) (у т.ч. за рахунок коштів Фонду)».
  Якщо обрано опцію «Корегування несумових параметрів», внесіть виправлену інформацію в поле, яке потребує корегування (наприклад, в реквізити «лікарняного», дані про стаж, причину непрацездатності, прізвище тощо).

 

Важливо! До корегування зменшення має бути прикріплено скановану копію платіжного доручення, згідно з яким проведено повернення коштів.

 

 1. Внесіть дані в поле «Причина розбіжності суми», обравши відповідний запис із випадного списку або введіть причину, яка не передбачена в автоматичному режимі, в поле «Причина розбіжності суми — інше». Натисніть «Продовжити».

 

 1. Після внесення коригувальних даних, натисніть кнопку «Сформувати заяву-розрахунок».

 

 1. Перевірте сформовану заяву-розрахунок та натисніть кнопку «Підписати та відправити в ПФУ».

 

Коригувальна заява-розрахунок набуває статусу «В опрацюванні». Після її прийняття Фондом коригувальна заява-розрахунок набуває статусу «Прийнято».

Розширення зони обслуговування та збільшення обсягу робіт: поняття, оформлення, оплата праці — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: ПФУ

Передплата

Матеріали до теми


Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам слід подавати один раз: в електронній або паперовій формі
ЗАПИТАННЯ До реалізації на вебпорталі ПФУ спеціальної опції з подання повідомлення про виплату коштів застрахованим особам, підприємство подавало повідомлення у ...
Чи підлягає оплаті електронний листок непрацездатності працівника, який проходить військову службу за призовом під час мобілізації?
Ні. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України від 20 грудня ...