...
Реєструйся

Як правильно визначити розряд при прийнятті на роботу


Згідно з відповідними нормативно-правовими актами та практикою, що склалася, прийняття працівників на роботу, як правило, здійснюється на вакантні посади або за вакантними професіями, які передбачені штатним розписом підприємства, установи, організації (далі — підприємство). При цьому назви професій та посад у штатному розписі мають відповідати Національному класифікатору України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», а також включати як складовий елемент назви професії (посади) і відповідний кваліфікаційний розряд (категорію тощо) за їх наявності.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Наприклад, у пункті 17 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП), які були затверджені разом з розділом 2 «Професії робітників» Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» ДКХП наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 року № 336, зазначається, що у всіх записах про виконувані роботи (запис до трудових книжок тощо) слід означувати повну назву професії відповідно до ДКХП і кваліфікаційний розряд, наприклад: «Слюсар-інструментальник 7 розряду», «Лаборант електромеханічних випробувань та вимірювань 5 розряду» тощо. У цьому випадку поняття «тощо» включає, серед іншого, і штатний розпис, а також іншу документацію кадрового характеру.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Якщо ж на роботу приймається особа, яка за своєю кваліфікацією не відповідає кваліфікаційним вимогам, які передбачені чинними нормативно-правовими актами для відповідної професії (посади), то у такому разі йтиметься про порушення правил прийняття на роботу та у подальшому про невідповідність цієї особи обійманій посаді (виконуваній роботі).

Читайте також: Працівник повернувся з військової служби: документальне оформлення

Це також пояснюється і тим, що зазвичай у штатному розписі підприємства можуть бути передбачені професії лише з такими кваліфікаційними розрядами, для яких у кваліфікаційних характеристиках передбачені роботи, що фактично виконуються на підприємстві…

Докладніше про те, як у заяві та в наказі про прийняття на роботу потрібно вказувати повну назву саме тієї вакантної професії (посади), яка передбачена штатним розписом, з наведенням конкретних прикладів ви можете прочитати в журналі «КАДРОВИК.UA» за листопад 2024 року у статті Олександра Клименка «Установлюємо розряд при прийнятті на роботу».

Джерело: КАДРОВИК.UA

Кадрова система «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Чи потрібно заповнювати автобіографію та особовий листок при прийнятті на роботу?
Аналіз нормативної бази щодо обов’язковості заповнення автобіографії та особового листка з обліку кадрів при прийнятті на роботу можна здійснити з урахуванням кількох ключових ...
Зразок наказу про звільнення працівника, що відмовився працювати у зв’язку зі змінами істотних умов праці
Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, ...