Реєструйся

Який розмір вихідної допомоги у разі припинення трудових відносин в разі спрощеного режиму регулювання?


Розмір вихідної допомоги у разі припинення (розірвання) трудових відносин з підстав, передбачених Кодексом Законів про працю України (далі – КЗпП), визначений статтею 44 КЗпП.

В разі припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40, пункті 6 частини першої статті 41 КЗпП, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Припинення трудового договору у зв’язку зі смертю: підстави, дата прийняття рішення, документальне оформлення — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

У разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (п. 3 ст. 36 КЗпП) — у розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Унаслідок порушення роботодавцем законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39 КЗпП) — у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.

У разі припинення трудового договору з підстав, зазначених у пункті 5 частини першої статті 41 КЗпП, — у розмірі не менше ніж шестимісячний середній заробіток.

Як оформити припинення трудового договору з працівником, який загинув? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з підстав, не передбачених КЗпП, здійснюється з обґрунтуванням (зазначенням) причин такого розірвання та з наданням працівнику компенсаційної виплати в розмірі та у порядку, визначених трудовим договором, але не менше:

1) половини мінімальної заробітної плати, якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить не більше 30 днів;

2) мінімальної заробітної плати, якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад 30 днів;

3) трьох мінімальних заробітних плат, якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад один рік;

Безвісно відсутній працівник на підприємстві: в якому випадку роботодавець має право його звільнити? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

4) п’яти мінімальних заробітних плат, якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад два роки.

У цілях цієї норми застосовується розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом на день розірвання трудового договору (ст. 49-8 КЗпП).

Особливості звільнення працівників — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: Управління Держпраці

Передплата

Матеріали до теми


Тимчасовий працівник хоче працювати далі — що передбачає закон?
Працівник був прийнятий на роботу на час відсутності основного працівника (служба в ЗСУ), який в день демобілізації вирішив звільнитися, а ...
Лікарняний і гроші: скільки вам заплатять і що впливає на суму, — пояснює Мін’юст
У разі настання тимчасової непрацездатності, зумовленої хворобою, одним із основних чинників, що впливає на право особи на отримання матеріального забезпечення, ...
Без певних документів отримати статус УБД захисники України не зможуть
У Міністерстві оборони України нагадали, без яких важливих документів військовослужбовці не зможуть отримати статус учасника бойових дій (УБД). Громадянам пояснили ...
Верховний Суд: за незаконне призупинення — середній заробіток працівнику
Призупинення дії трудового договору в умовах воєнного стану можливе лише за одночасного настання двох обставин: неможливості роботодавця надати роботу та ...