...
Реєструйся

Який розмір ЄСВ треба буде сплачувати з 1 жовтня?


Відповідно до статті 1 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464) мінімальний страховий внесок — це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Не нижче від мінімального страхового внеску потрібно сплачувати ЄСВ за ставкою 22 %.

Якщо працівник — сумісник, то 22 % ЄСВ застосовується до його фактичної зарплати.

У разі нарахування ЄСВ на зарплату працівників — осіб з інвалідністю роботодавцям слід застосовувати ставку 8,41 % до фактичної суми нарахованої зарплати.

З 1 жовтня 2022 року згідно із Законом України від 2 грудня 2021 року № 1928-ІХ «Про Державний бюджет України на 2022 рік» (зі змінами) розмір мінімальної зарплати становитиме:

  • у місячному розмірі — 6700 грн (тобто на 200 грн більше, ніж було встановлено з 1 січня — 6500 грн);
  • у погодинному розмірі — 40,46 грн (тобто на 1 грн і 20 копійок більше, ніж було з 1 січня 2022 року — 39,26 грн).

Тож із 1 жовтня 2022 року при нарахуванні зарплати основному працівникові, який не є особою з інвалідністю, потрібно буде сплачувати ЄСВ не нижче за 1474 гривень.

Для фізичних осіб підприємців на загальній і спрощеній системі оподаткування, для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, і для членів фермерського господарства мінімальний страховий внесок за місяць із 1 жовтня 2022 року також становитиме 1474 грн, за квартал — 4422 гривні.

Також звертаємо увагу, що зміниться і максимальна база нарахування ЄСВ.

Згідно з нормами Закону № 2464 максимальна база нарахування ЄСВ становить 15 розмірів мінімальної заробітної плати. Таким чином із 1 жовтня максимальна база нарахування єдиного внеску буде дорівнювати 100 500 гривень (з 1 січня до 30 вересня 2022 року — 97 500 гривень).

Слід зазначити, що ФОП й особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства звільняються від сплати ЄСВ за себе з 1 березня 2022 року до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців.

Однак це право не позбавляє права платників ЄСВ добровільно сплачувати ЄСВ за себе й зазначати суми такого ЄСВ у декларації з метою отримання страхового стажу.

Джерело: Головне управління ДПС у Запорізькій області

Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень

Матеріали до теми


Впровадження лікарської резидентури за вузькопрофільними лікарськими спеціальностями
Міністерство охорони здоров’я вперше за історію української медичної освіти запроваджує лікарську резидентуру. Це — етап післядипломної медичної освіти, який триває ...
Хто здійснює страхові виплати працівникам, якщо підприємство перебуває у стані ліквідації?
У разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації страхові виплати за страховими випадками, які настали до ліквідації (реорганізації), здійснюються застрахованим особам ...
Закріплення на всій території України єдиного київського часу та відміна переходу на «зимовий» час: проєкт Закону № 4201
Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроєкт про обчислення часу в Україні. На нещодавньому засіданні ...