...
Реєструйся

Якими будуть нові штрафи за порушення норм про мобілізацію та військовий облік


Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності під час розгляду законопроєкту щодо посилення відповідальності за військові правопорушення виключив кримінальну відповідальність і визначив розміри штрафів для громадян і посадових та юридичних осіб, повідомив голова комітету Сергій Іонушас.

«Ми рекомендували парламенту ухвалити законопроєкт № 10379 за основу і в цілому з комітетськими правками. Зокрема, комітет запропонував виключили із проєкту закону всі зміни до Кримінального кодексу, тобто тюремних строків за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації не буде».

Читайте також: ТЦК почали виклик громадян, які досягли 25-річного віку, для уточнення даних

 

Розмір штрафів за порушення правил військового обліку і мобілізації

Пан Іонушас також поінформував, що комітет визначив розмір штрафів за порушення правил військового обліку і мобілізації. Згідно з комітетськими пропозиціями, за порушення правил військового обліку (стаття 210 КпАП) в мирний час передбачатиметься штраф від 3400 до 5100 гривень, повторно або в особливий період — від 17000 до 22500 гривень.

 

Порушення законодавства про оборону та мобілізацію

Водночас за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 КпАП) в мирний час планується встановити штрафи від 5100 до 8500 гривень для громадян, 17000-34000 гривень – для посадових та юридичних осіб. Під час воєнного стану штрафи складатимуть від 17000 до 22500 гривень — для громадян, від 34 000 до 59 500 гривень — для посадових та юридичних осіб.

Читайте також: Підписано закон про цифровізацію військового обліку і Електронний кабінет військовозобов’язаного

Своєю чергою перший заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук відповідний законопроєкт розглянуть у залі парламенту найближчим часом – після ухвалення проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку (від 30 січня 2024 року № 10449).

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Військовий облік: методика ведення. Спецвипуск № 2, 2023

Матеріали до теми


Мінекономіки скасовує наказ про бронювання працівників окремих компаній
Мінекономіки скасовує наказ про бронювання військовозобов’язаних працівників компаній ТОВ «KOPT», ТОВ «ВІЗА YKPAÏHA», ТОВ «ГЛОВОАПП YKPAÏHA», ДП «CCM», ТОВ «АГРІ ...
Знову вносяться зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком
Урядом знову внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Текст змін наразі не ...
Не тільки штрафи: ухилянтів попередили про кримінальну відповідальність
На вихідних, 18 травня, набуває чинності новий закон про мобілізацію. Напередодні у Верховній Раді повідомили, що військовозобов’язані, які отримали по декілька ...