...
Реєструйся

З початку року держава компенсувала підприємцям 45 млн грн за працевлаштування ВПО


Від початку 2024 року держава виплатила роботодавцям 45 млн грн у межах компенсаційної програми за працевлаштування 3 300 внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Понад 2 тисячі роботодавців від початку цього року отримали від Уряду компенсацію за працевлаштування 3 300 українців, які змушені були переїхати з небезпечних регіонів країни. Більше сотні з них – люди з інвалідністю. Загалом підприємцям вже перераховано 45 млн грн. Завдяки фінансовому стимулюванню роботодавців за цією програмою, ми допомагаємо внутрішнім переселенцям швидше знайти роботу та адаптуватись на новому місці, мати можливість забезпечувати себе й свою родину. Цього року ми збільшили тривалість виплати компенсації для роботодавців до трьох місяців, а за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю – до 6 місяців», — повідомила Юлія Свириденко.

Читайте також: Актуальні питання обліку ВПО в центрі зайнятості під час воєнного стану

Розмір компенсації, яка виплачується роботодавцю за працевлаштування людини, яка отримала статус ВПО після 24 лютого 2022 року, становить зараз 8 тисяч гривень.

Щоб отримати кошти, роботодавець має укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт з внутрішньо переміщеною особою та подати заяву на отримання компенсації через Портал Дія або в паперовій формі у центрі зайнятості разом з пакетом необхідних документів.

 

Нагадаємо, Уряд запровадив програму стимулювання підприємців брати на роботу внутрішніх переселенців у квітні 2022 року. Мета програми – пришвидшити адаптацію людей, що змушені були переїхати в більш безпечні регіони, та підвищити рівень зайнятості серед населення. За кожного працевлаштованого з числа ВПО держава виплачує роботодавцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати (станом на 1.04.2024 – 8 000 грн) впродовж 3 місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю – впродовж 6 місяців.

Читайте також: Чи нараховується грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки працівникам, прийнятим на тимчасові або громадські роботи за направленням центру зайнятості?

Джерело: Урядовий портал

Всеукраїнський кадровий форум — 2024

Матеріали до теми