Передплати журнал

Захист журналістів під час відрядження в райони воєнних дій: новий Закон


3 серпня набув чинності Закон України від 8 липня 2022 року № 2382-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання додаткових гарантій захисту працівникам засобів масової інформації, які працюють у районах ведення воєнних (бойових) дій та/або на тимчасово окупованих територіях України», яким посилено гарантії захисту працівників засобів масової інформації, які працюють у районах ведення воєнних (бойових) дій та/або на тимчасово окупованих територіях України.

ЗМІ зобов’язали забезпечувати журналістів й інших працівників на період їхнього відрядження в райони ведення воєнних (бойових) дій та/або на тимчасово окуповані території України засобами, призначеними для захисту від уражень вогнепальною зброєю, осколкових уражень, а також медичними аптечками.

Журналісти й інші працівники також підлягають обов’язковому страхуванню коштом роботодавця або будь-яких інших не заборонених законом джерел у разі заподіяння шкоди їхньому життю та/або здоров’ю під час виконання професійних обов’язків.

Також визначено, що в разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного журналісту під час виконання ним професійних обов’язків, йому виплачується з державного бюджету одноразова грошова допомога в розмірі 50 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб на час виплати цієї суми (134 200 грн). Раніше було до 50 прожиткових мінімумів.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН Бізнес

Курс «Зміни законодавства: оптимізація трудових відносин»

Матеріали до теми


Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час воєнного стану
СИТУАЦІЯ Усім працівникам з інвалідністю у табелі обліку використання робочого часу проставлено «НЗ» за весь місяць. Чи вплине це якось ...
Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...