Інформація для аграріїв: як правильно подавати документи для бронювання та розбронювання працівників


Міністерство аграрної політики та продовольства України на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 року № 194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» продовжує приймати документи на бронювання та розбронювання військовозобов’язаних.

Наголосимо, що якщо подані заявки оформленні з порушенням вимог або не в повному обсязі, далі їх не розглядають й автоматично повертають заявнику.

«Найчастіше ми стикаємося з тим, що підприємства подають неповний пакет документів на бронювання, або документи оформлені з порушенням вимог, наприклад треба зазначати тільки рік народження без дати і місяця, військове звання та облікова спеціальність не відповідають запису у військовому білеті, вказана неточна назва територіального центру тощо. У тому випадку, коли хоча б один документ з переліку відсутній, або має неточні дані, Мінагрополітки не має права для розгляду та подальшого погодження у Міністерстві оборони України», — акцентував державний секретар Міністерства аграрної політики та  продовольства Віктор Канцурак.

Хто підлягає бронюванню?

Забронювати можна військовозобов’язаних, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах й організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення).

Юридичні особи, які залучені до виконання таких завдань / замовлень, отримують основні показники мобілізаційного плану, з ними також укладають договори (контракти) в передбаченому законодавством порядку.

ТОП-30 відповідей на запитання кадровиків у воєнний час

Як подавати пропозиції щодо військовозобов’язаних працівників?

Підприємство має надати документ (дата й номер рішення) від обласної військової адміністрації або органів місцевого самоврядування, який підтверджує, що воно залучене до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), а також вказати дату й номер відповідного договору.

Окрім того, необхідно обов’язково додати супровідний лист із належним обґрунтуванням.

Усі документи надсилати на електронну скриньку Agromobplan2022@gmail.com.

Алгоритм подачі документів:

  • супровідний лист із обґрунтуванням пропозицій щодо бронювання військовозобов’язаних, зазначенням електронної адреси, контактних номерів телефонів й осіб тощо за орієнтовною формою у форматі pdf;
  • пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних за визначеною формою, що додається, у форматі Excel;
  • ці ж пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних за підписом керівника у форматі pdf;
  • номер договору про виконання підприємством мобілізаційних завдань (замовлень);
  • копію листа обласної військової адміністрації або Київської міської військової адміністрації про підтвердження наявності в підприємства мобілізаційних завдань (замовлень).

Читайте також статтю «Бронювання військовозобов’язаних в умовах війни» в живому журналі «КАДРОВИК.UА».

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Матеріали до теми


Зміна юридичної адреси (місцезнаходження) підприємства: особливості воєнного стану
Через військові дії багато підприємств змушені були переїхати у безпечніші регіони. При цьому є потреба зберегти якомога більше зв’язків із партнерами та ...
Підготовка теплових господарств до опалювального періоду: яких вимог дотримуватися
Для своєчасної підготовки теплових господарств до роботи в опалювальному періоді 2022–2023 років їхні власники розробляють і реалізовують відповідні плани організаційно-технічних ...
Яку роботу можна виконувати дистанційно: Держпраці відповідає на запитання
Законодавство не визначає переліку робіт, які можна виконувати дистанційно. Роботодавець самостійно вирішує, чи є можливість виконувати роботу поза межами підприємства. ...