...
Реєструйся

Закон про визнання освіти, здобутої на тимчасово окупованих територіях, підписано Президентом України


Президент України Володимир Зеленський підписав Закон від 21 листопада 2023 року № 3482-IX. Згідно з ним, українці та українки, які здобули освіту на тимчасово окупованих росією територіях, зможуть підтвердити свій рівень знань і продовжити навчання в інших закладах освіти України.

Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України ще в листопаді 2023 року. Тоді рішення підтримали 264 народні депутати. А 21 грудня 2023 року документ підписав також Президент України Володимир Зеленський.

 

Читайте також: Хто зі шкільних вчителів буде проходити сертифікацію педагогів у 2024 році

Відповідно до положень законопроєкту, для підтвердження освіти, здобутої на тимчасово окупованих територіях, українцям необхідно буде пройти спеціальну атестацію. ЇЇ проводитимуть окремо визначені заклади освіти.

Щоправда, результати навчання на рівні вищої освіти визнаватимуть лише в обсязі до 75 % загального обсягу освітньої програми.

Освітні рівні працівників: для посад і професій — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Крім того, Уряд України ухвалить перелік спеціальностей, за якими не можна буде пройти атестацію.

Зміна № 12 до Класифікатора професій: «косметичні» та реальні нововведення — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: НУШ

Онлайн-курс «ОСНОВИ КАДРОВОЇ СПРАВИ: максимально просто»

Матеріали до теми


Нові підстави для звільнення працівників з ініціативи роботодавця почнуть діяти з 27 вересня (Закон № 3768)
Як відомо, Президент України підписав Закон України від 04 червня 2024 року № 3768-IX «Про внесення змін до Кодексу законів про ...
Урядом затверджено новий Перелік типових посад державної служби в межах рівнів посад
Уряд на своєму засіданні 5 липня ухвалив рішення щодо оплати праці окремих категорій держслужбовців. Так, передбачено, що оплата праці державних ...