...
Реєструйся

Закон про визнання освіти, здобутої на тимчасово окупованих територіях, підписано Президентом України


Президент України Володимир Зеленський підписав Закон від 21 листопада 2023 року № 3482-IX. Згідно з ним, українці та українки, які здобули освіту на тимчасово окупованих росією територіях, зможуть підтвердити свій рівень знань і продовжити навчання в інших закладах освіти України.

Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України ще в листопаді 2023 року. Тоді рішення підтримали 264 народні депутати. А 21 грудня 2023 року документ підписав також Президент України Володимир Зеленський.

 

Читайте також: Хто зі шкільних вчителів буде проходити сертифікацію педагогів у 2024 році

Відповідно до положень законопроєкту, для підтвердження освіти, здобутої на тимчасово окупованих територіях, українцям необхідно буде пройти спеціальну атестацію. ЇЇ проводитимуть окремо визначені заклади освіти.

Щоправда, результати навчання на рівні вищої освіти визнаватимуть лише в обсязі до 75 % загального обсягу освітньої програми.

Освітні рівні працівників: для посад і професій — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Крім того, Уряд України ухвалить перелік спеціальностей, за якими не можна буде пройти атестацію.

Зміна № 12 до Класифікатора професій: «косметичні» та реальні нововведення — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: НУШ

Онлайн-курс «ОСНОВИ КАДРОВОЇ СПРАВИ: максимально просто»

Матеріали до теми


Оновлено порядок визначення компаній критично важливими в особливий період
Національний банк оновив порядок визначення юридичних осіб критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період з ...
Збільшення виплат та пільг військовим — як мобілізованим, так і контрактникам — законопроєкт
У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мотивації військової служби (№ 11012). ...