...
Реєструйся

Друга вища освіта: чи мають оплачувати сесії?


Багатьох з тих, хто хоче отримати другу вищу освіту, зупиняє одне питання: а як керівництво поставиться до такого завзяття і чи буде оплачувати сесії? Або хоча б відпускати на них?

Адже сьогодні багато роботодавців воліють бачити своїх співробітників на робочих місцях, а не в пошуках різних премудростей та ще й із дивуючою регулярністю. І … просто не відпускають працівників на сесії, ставлячи тих перед вибором: або робота або навчання. Наскільки правомірні такі дії і як регламентуються трудові відносини роботодавця та працівника, який отримує другу вищу освіту, розповідає Михайло Нікітін, юрист:

– Кодекс законів про працю містить спеціальну главу 14, яка регламентує трудові відносини роботодавця та працівника, який поєднує роботу та навчання.Глава так і називається: “Пільги працівників, які поєднують роботу з навчанням”. Згідно зі ст. 216 КЗпП України громадяни, які отримують другу (наступну) освіту мають право на щорічну додаткову відпустку. Єдиний нюанс – навчання має відбуватися у вищих навчальних закладах, які мають у своєму підпорядкуванні підрозділи післядипломної освіти, або ж у самих цих підрозділах. У таких випадках, розмір оплачуваної відпустки визначається так само, як і для працюючих осіб старших курсів, які отримують першу вищу освіту.

Та сама ст. 216 КЗпП України визначає, що у разі навчання на вечірньому відділенні оплачувана відпустка становить 20 днів для навчальних закладів першого та другого рівнів акредитації і 30 днів – третього і четвертого рівнів акредитації. При заочній формі навчання, незалежно від рівня акредитації ВНЗ, тривалість оплачуваної відпустки становить 40 днів.

Також незалежно від рівня акредитації ВНЗ під час складання державних іспитів період оплачуваної відпустки може становити до 30 днів. Для написання і захисту дипломної роботи студентам навчальних закладів першого та другого рівня акредитації надається два місяці, третього і четвертого – до чотирьох місяців.

Тобто законодавство України передбачає оплату сесій тих, хто здобуває другу вищу освіту. Ті роботодавці, які не відпускають працівників на сесію, порушують законодавство України, за що можуть бути притягнуті до суду.

Джерело: ubr.ua

Матеріали до теми


ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?
Вже понад рік діє оновлений порядок бронювання. Він надає можливість бізнесу подавати на бронювання критично важливих працівників і отримувати для ...