Передплати журнал

Чи потрібно при скорочені працюючого пенсіонера і працівника з іншого міста повідомляти центр зайнятості?


Відповідно до п.5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніше як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і терміни вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення – направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

У разі неподання або порушення термінів подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Роботодавець зобов’язаний повідомити державну службу зайнятості про вивільнення кожного працівника (припинення трудових відносин згідно п.1 ст. 40 КЗпП України) незалежно від місця його проживання (реєстрації місця проживання).

Джерело: Київський міський центр зайнятості.

Матеріали до теми


Чи необхідно інформувати податкову службу про прийняття працівника на роботу при спрощеному режимі регулювання: відповідь Держпраці
Відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю України незалежно від виду трудового договору або форми організації трудових відносин ...