Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»
2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
нвз
18 квітня, 2017 - 14:33
Добрий день! Чи встановлений законодавством мінімальний відсоток за виконання додаткового навантаження у вільний від основной роботи час. На підприємство приймається інженер з охорони праці (штат 80 шт.од.) на повну ставку. На нього покладаються обовязки інспектора з кадрів  у вільний від основної роботи час з виплатою % від вакантної посади інспектор з кадрів. Який мінімальний відсоток можна встановити як доплата. Можна 10 %. 
woskanyanka
Зображення користувача woskanyanka.
Все буде добре!
5 травня, 2017 - 13:33
Згідно із ст.105 КЗпП "Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обовязків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі".
  • Правова конструкція суміщення професій (посад) виходить із того, що суміщувана посада (робоче місце за відповідною професією) є в штатному розписі, але не заповнена, залишається вакантною. З урахуванням цього Генеральна угода допускає можливість встановлення працівникам зазначених доплат за наявності економії за тарифними ставками та окладами суміщуваних робочих місць, посад.
  •  
  • В бюджетних організаціях законодавством України встановлення обмеження розмірів доплат, але на приватних підприємствах обмеження щодо % доплати не має.
  •  
  • Це повинно прописуватись в Колективному договорі, чи яких-небудь інших наказах підприємства. Тобто, чи то 5% чи то 50% - байдуже. Якщо керівник - розумна людина і хоче, щоб робота виконувалась, працівника треба мотивувати, виходячи з обсягу навантаження роботи. Питання розглядається, погоджується власником з працівником, видається наказ (чи то розпорядження).
  • Але якщо працівник не згоден виконувати роботу, тут власник має право змінити (згідно з порядком ст.32 КЗпП) організацію виробництва (у разі скасування, скорочення штатної одиниці) і ставити в обовязки працівнику винонання додаткових функцій (працівники попереджаються за два місяці). Якщо працівник написав заяву про відмову виконувати додаткові обовязки або відмовляється виконувати їх фактично, він підлягає звільненню з роботи за п.6 ст.36 КЗпП (відмова від продовження роботи у звязку із зміною істотних умов праці).