...
Реєструйся

Хто може затвердити правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо нема профспілки?


Правила внутрішнього трудового розпорядку подаються на розгляд трудового колективу та профспілки, ними і затверджуються. Якщо на підприємстві немає профспілки, який документ повинен бути, щоб ПВТР були законні та правомірні. Яка сума штрафу може бути за таке порушення?

Відповідно до статті 142 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку (далі — ПВТР), які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на основі типових правил.

Отже, якщо нема профспілки, ПВТР затверджуються трудовим колективом, протоколом зборів трудового колективу (це можуть бути збори або конференція найманих працівників).

Ухвалене на зборах (конференції) рішення про затвердження ПВТР як нормативного акта оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем зборів (конференції) і скріплюється печаткою підприємства. На підставі цього рішення заповнюють гриф затвердження ПВТР.

Щодо відповідальності. Відповідно до статті 265 КЗпП для підприємства у разі невиконання припису порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим — сьомим цієї частини, накладається штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.

Для посадових осіб підприємства відповідальність передбачена статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення — тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Матеріали до теми


Експерт КАДРИ.UA консультує: «Повідомлення про прийняття працівника на роботу у разі продовження контракту»
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрової служби одного з підприємств. ЗАПИТАННЯ. Чи повідомляти ДПС про прийняття працівника у ...
Експерт КАДРИ.UA консультує: щодо надсилання трудової книжки поштою в межах України та за кордон
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового департаменту одного з наших партнерів про те, як можна безпроблемно передати ...
Експерт КАДРИ.UA консультує. Яка тривалість щорічної відпустки сумісника з неповним робочим тижнем?
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового відділу однієї з державних структур щодо тривалості щорічної основної та додаткової ...
Чи повинен повідомити за два тижні неповнолітній працівник про звільнення на вимогу батьків?
Ні, не повинен. Відповідно до статті 199 КЗпП батьки, усиновителі і піклувальник неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, ...