Хто може затвердити правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо нема профспілки?

Дата публікації: 15.11.2019

Правила внутрішнього трудового розпорядку подаються на розгляд трудового колективу та профспілки, ними і затверджуються. Якщо на підприємстві немає профспілки, який документ повинен бути, щоб ПВТР були законні та правомірні. Яка сума штрафу може бути за таке порушення?

Відповідно до статті 142 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку (далі — ПВТР), які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на основі типових правил.

Отже, якщо нема профспілки, ПВТР затверджуються трудовим колективом, протоколом зборів трудового колективу (це можуть бути збори або конференція найманих працівників).

Ухвалене на зборах (конференції) рішення про затвердження ПВТР як нормативного акта оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем зборів (конференції) і скріплюється печаткою підприємства. На підставі цього рішення заповнюють гриф затвердження ПВТР.

Щодо відповідальності. Відповідно до статті 265 КЗпП для підприємства у разі невиконання припису порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим — сьомим цієї частини, накладається штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.

Для посадових осіб підприємства відповідальність передбачена статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення — тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідь надали експерти системи «ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАНТ. Кадровик».

ПРИДБАТИ СИСТЕМУ

Матеріали до теми