...
Реєструйся

Кейс для кадровика. У військовому квитку вказано «знятий з військового обліку», але фактично особа є військовозобов’язаною


ЗАПИТАННЯ

Чи можемо ми працевлаштувати чоловіка 1990 р. н., у якого в тимчасовому посвідченні вказано, що він знятий у 2009 році з військового обліку на підставі Наказу № 342?

 

ВІДПОВІДЬ

Згідно з частиною другою статті 24 Кодекс законів про працю України, під час укладання трудового договору громадянин має подати, зокрема, відповідний військово-обліковий документ.

На момент взяття особи на військовий облік діяла постанова Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 року № 921 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних» (далі — Порядок № 921).

Відповідно до Порядку № 921, прийняття на роботу (навчання) призовників і військовозобов’язаних здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах, а також у разі перебування на військовому обліку в СБУ та Службі зовнішньої розвідки.

Військово-обліковими документами згідно з пунктом 20 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487, на підставі яких ведеться військовий облік на підприємстві, є:

  • для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці;
  • для військовозобов’язаних — військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
  • для резервістів — військовий квиток.

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

У зазначеній ситуації в тимчасовому посвідченні вказано, що громадянин знятий з військового обліку відповідно до абзацу 4 пункту 2 частини 5 статті 27 статті 37 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу» (в інших випадках за рішенням Міністерства оборони України).

Уточнюючою є відмітка про зняття з такого обліку за станом здоров’я, про що свідчить запис — наказ Міністерства оборони України від 9 червня 2006 року № 342 «Про затвердження змін у Настанові з військового обліку прапорщиків, мічманів, сержантів, старшин, солдатів та матросів запасу Збройних Сил України та інших військових формувань» (далі — Наказ № 342). Саме це і розцінюється як підстава для зняття з військового обліку. А також громадянин визнаний обмежено придатним у воєнний час на підставі відповідного запису.

За період 2006 року по 2015 рік на підставі Наказу № 342 з військового обліку зняли велику кількість людей. У військових квитках було зроблено відповідні записи.

Утім 15 січня 2015 року наказом Міністерства оборони України від 15 січня 2015 року № 24 «Про внесення змін до Настанови з військового обліку прапорщиків, мічманів, сержантів, старшин, солдатів і матросів запасу в Збройних Силах України та інших військових формувань» було скасовано положення про зняття з військового обліку громадян, які визнані військово-лікарняною комісією (далі — ВЛК) непридатними до військової служби в мирний час та обмежено придатними у воєнний час.

Тобто виходить, людина має на руках військовий квиток, де написано: «знятий з військового обліку», але фактично є військовозобов’язаною.

 

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Відповідно, така особа підлягає взяттю її на військовий облік, оскільки «знятий з військового обліку» — не тотожний «виключений з військового обліку».

Для забезпечення повноти, достовірності та якості обліку всіх військовозобов’язаних важливою є інформація про виключення, придатність, непридатність таких військовозобов’язаних.

 

Для отримання такого запису потрібно, аби при проходженні медичної комісії ВЛК встановила статтю зі списком хвороб, наведеним у наказі Міністерства оборони України від 14 серпня 2008 року № 402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» (далі — Положення № 402).

Проаналізувавши дані тимчасового посвідчення та оцінивши ризики для роботодавця при прийнятті такої особи, слід рекомендувати кандидату стати на військовий облік за місцем свого проживання, де його і направлять на проходження медичної комісії для актуалізації даних.

Проте нагадуємо, що засобів примусу до кандидата на посаду чи працівника-військовозобов’язаного, який порушує правила військового обліку, підприємство не може застосовувати. Єдине — можете відмовити у працевлаштуванні, якщо особа відмовиться виконувати ваші рекомендації.

 

Читати інші відповіді запитання з військового обліку

Вебінар «Бронювання працівників у запитаннях і відповідях»
Для довідок: 0 (800) 219-977

Вас може зацікавити:

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Мар’яна Винничук
Мар’яна Винничук
головний редактор журналу «КАДРОВИК.UA», експерт проєктів «КАДРОВИК.UA».

Матеріали до теми


Кейс для кадровика. Чи можна здійснювати бронювання за військовим квитком з «Резерв+?»
Теоретично так, проте є деякі нюанси. Спробуймо їх розглянути. Якщо у роботодавця є копія військово-облікового документа працівника у паперовій формі, ...
Чи можна перевести працівника на іншу посаду під час його перебування у щорічній оплачуваній відпустці?
З 24 березня 2022 року діє Закон України від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі — ...
Відпустка для догляду за дитиною до 3 років: деякі особливості надання
Надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (далі — відпустка для догляду за дитиною до 3 років) є ...
Кейс для кадровика. Чи має право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день працівник, який працює дистанційно?
Так, має. Відповідно до частини першої статті 602 КЗпП дистанційна робота — це форма організації праці, за якої робота виконується ...