...
Реєструйся

Кейс для кадровика. Віддаємо трудову книжку на руки


ЗАПИТАННЯ

Коли можна віддати на руки трудову книжку (її відскановано і копії передано до ПФУ через портал електронних послуг) працівникові, прийнятому на роботу до 10 червня 2021 року:

  • відразу після оцифрування;
  • у день звільнення;
  • чи після 10 червня 2026 року, якщо він до цієї дати не звільниться?

 

ВІДПОВІДЬ

Відповідно до пункту 2 розділу II Закону № 1217, після завершення ПФУ робіт з унесення відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників до Реєстру застрахованих осіб наявні трудові книжки видаються працівникам особисто під підпис.

Таким чином, після того як ПФУ внесе до Реєстру застрахованих осіб відомості про трудову діяльність працівника, роботодавець повинен видати паперову трудову книжку працівникові під підпис.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

 Тобто трудова книжка видається не після сканування та передання скан-копій до ПФУ, а після того, як ПФУ перевірить та внесе відсутні відомості про трудову діяльність працівника до Реєстру застрахованих осіб. Саме тому радимо регулярно перевіряти статус звернення стосовно переданих скан-копій трудових книжок працівників в особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі ПФУ в розділі «Відомості про трудові відносини» (статус «Виконано» означатиме, що відомості внесено до Реєстру застрахованих осіб). Якщо у фахівців, які займаються оцифруванням відомостей про трудову діяльність працівників, будуть зауваження — це відображатиметься у статусі відповідного звернення. Такі зауваження потрібно усунути та повторно надати скан-копії відповідної трудової книжки.

Чекати дня звільнення або 10 червня 2026 року, щоб видати працівникові трудову книжку, не потрібно. Адже Законом № 1217 передбачено, що після завершення робіт з унесення відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників до Реєстру застрахованих осіб трудову книжку потрібно віддавати працівникові.

Електронні та паперові трудові книжки: актуальні запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Вебінар «Бронювання працівників у запитаннях і відповідях»

Матеріали до теми


Бронювання працівників: роз’яснення юриста
Попри те що захист держави — це конституційний обов’язок громадян України, законодавець передбачив для певної категорії громадян можливість не виконувати ...
Кейс для кадровика. Як визначити розмір виплат мобілізованим працівникам, якщо роботодавець вирішив зберігати ці виплати
Визначення розміру добровільних виплат мобілізованим працівникам можна здійснювати на основі середньої заробітної плати виходячи з виплат за останні 2 календарні ...