...
Реєструйся

Кейс для кадровика. Як оплачувати працівникові період його підвищення кваліфікації з відривом від виробництва


СИТУАЦІЯ

У зв’язку з виробничою потребою водія автотранспортних засобів направили згідно з договором навчатися на два місяці за професіями тракториста та машиніста екскаватора (теоретичне навчання — після роботи, практичне — на робочому місці відповідно до навчальної програми). На період практики водій на своїй машині не працює. Він закріплений за трактористом і машиністом екскаватора. Як оплатити період практики?

 

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 122 Кодексу законів про працю України, у разі направлення працівників для підвищення кваліфікації з відривом від виробництва за ними зберігається місце роботи (посада) і здійснюються виплати, передбачені законодавством.

Питання щодо гарантій і компенсацій працівникам, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва, регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 року № 695 «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших  професій з відривом від виробництва».

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Зокрема, за працівниками, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки й навчання інших професій з відривом від виробництва, зберігається середня заробітна плата за основним місцем роботи за час навчання.

Крім того, зазначеним працівникам оплачується вартість проїзду до місця навчання й назад, а також виплачуються добові за кожний день перебування в дорозі у розмірі, установленому законодавством для службових відряджень.

Раніше писали: Роботодавці можуть приймати працівників за наявності часткової кваліфікації (самоосвіти): рішення парламенту

Іногороднім працівникам протягом першого місяця навчання добові виплачуються в розмірі, установленому законодавством для службових відряджень, а в наступні місяці, до закінчення терміну навчання, тим, хто одержує заробітну плату в розмірі менше 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виплачується стипендія в розмірі 20 % добових.

На час навчання працівники забезпечуються гуртожитком готельного типу. У разі відсутності гуртожитку відшкодування витрат, пов’язаних із найманням житлового приміщення, провадиться в порядку, встановленому законодавством для службових відряджень.

Обчислення розміру виплат за час підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва здійснюється згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100.

 

Читайте також: Як оформити випробування при прийнятті працівника на роботу? Відповідає Держпраці

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень

Карина Снісар
Карина Снісар
експерт проєктів «КАДРОВИК.UA», головний редактор системи «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Компенсація за невикористану відпустку в разі відсутності розрахункового періоду
СИТУАЦІЯ Звільнено працівника, у якого немає розрахункового періоду. Як виплатити компенсації за невикористані відпустки   КОМЕНТАР Час перебування працівника у ...
Кейс для кадровика. Особливості звільнення директора за угодою сторін
Дострокове припинення контракту з директором можливе в будь-який час, коли між сторонами досягнуто про це взаємної згоди. Пропозиція про припинення ...