...
Реєструйся

Кейс для кадровика. Чи потрібно військовозобов’язаному працівнику оформлювати нову картку № П-2, якщо змінилася назва закладу?


СИТУАЦІЯ

Змінилася назва закладу. Чи потрібно військовозобов’язаному працівнику оформлювати нову картку № П-2?

 

РІШЕННЯ

Однією з основних форм первинного обліку працівників є особова картка працівника типової форми № П-2 (далі — особова картка), яку затверджено спільним наказом Державного комітету статистики України та Міністерства оборони України від 25 грудня 2009 року № 495/656 та введено в дію 1 січня 2010 року.

Особова картка складається із п’яти розділів. Другий розділ особової картки «Відомості про військовий облік» має графи для заповнення даних призовників, військовозобов’язаних працівників та резервістів.

Реорганізація підприємства: дії кадровика
0 (800) 219-977podpiska@mediapro.com.ua

До набрання чинності Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі — Порядок № 1487), а саме до 05 січня 2023 року, військовий облік працівників на підприємствах вівся саме у відповідному розділі особових карток. Звідси й запитання, чи потрібно саме військовозобов’язаному працівникові оформлювати нову особову картку.

Наразі ж обов’язок ведення військового обліку у особовій картці скасовано Порядком № 1487. Відтепер військовий облік призовників, військовозобов’язаних працівників та резервістів на підприємствах ведеться за окремими списками, а не в їх особових картках. Відповідно запитання, чи потрібно у цій ситуації оформлювати нову особову картку військовозобов’язаним працівникам задля належного ведення військового обліку на підприємстві, не має ніякого відношення до ведення військового обліку.

Проте актуальним залишається запитання: чи потрібно оформлювати нові особові картки працівникам, якщо змінилася назва підприємства?

Ні, нові особові картки оформлювати не потрібно, адже трудова діяльність працівників з роботодавцем продовжується, незважаючи на його зміну назви. Потрібно внести зміну назви підприємства до наявних особових карток працівників.

Добірка матеріалів «Особова картка й особова справа: інструкція до застосування» 0 (800) 219-977podpiska@mediapro.com.ua

Як вносити зміни до особових карток у відомостях про працівника або відомостях про підприємство, законодавством не визначено. Для того, щоб внести зміну назви підприємства до особових карток працівників, радимо робити так: закреслити в особовій картці працівника стару назву однією рискою і зверху акуратно вписати нову назву.

Далі факт зміни назви підприємства слід унести до четвертого розділу особової картки «Призначення і переведення». Для цього у колонці «Дата» слід вказати дату перейменування підприємства, у колонці «Назва посади/професії» зазначити факт перейменування підприємства, у колонці «Підстава, наказ №» зазначається номер та дата наказу про перейменування підприємства.

Також звертаємо увагу, що запис про зміну назви підприємства треба зробити й у трудових книжках працівників.

Електронні та паперові трудові книжки: актуальні запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Передплата

Карина Снісар
Карина Снісар
експерт проєктів «КАДРОВИК.UA», головний редактор системи «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Кейс для кадровика. Допомога по вагітності та пологах: як її виплата впливає на страховий стаж?
СИТУАЦІЯ Допомогу по вагітності та пологах виплачено в одному місяці. Як нараховувати страховий стаж?   РІШЕННЯ Оплачувана відпустка у зв’язку з ...
Кабмін готує електронне бронювання від мобілізації через «Дію»
Кабінет Міністрів повернувся до ідеї електронного бронювання військовозобов’язаних через «Дію», яка обговорювалася восени минулого року. Головна відмінність такого підходу – ...