Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
домашній
Зображення користувача домашній.
16 травня, 2014 - 12:18
Допоможіть розібратися в ситуаці. Бібліотекар районної лікарні отримував надбавку за особливі умови праці в розмірі 50% на підставі Постанови КМУ №1073 від 30.09.2009 року.Зараз райлікарня знімає цю надбавку на підставі Постанови КМУ №89 від 25.03.2014 року, так як вона встановлюється в межах фонду оплати праці, а фонду в установі не вистачає на 3 місяці 2014 року.Питання : чи обов"язково попереджати бібліотекаря за 2 місяці ,що надбакв буде відмінена, чи достатньо написати наказ, що на підставі Постанови №89 відмінити дану надбавку?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
16 травня, 2014 - 14:28
Постанова № 89 не дає підстав для скасування встановленої зазначеної надбавки. Ця постанова тільки доповнює постанову № 1073: “Конкретний розмір надбавки встановлюється керівником установи, закладу, організації у межах фонду оплати праці.” Отже, на мою думку, скасування надбавки буде зміною зміною істотних умов праці і про це працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
домашній
Зображення користувача домашній.
19 травня, 2014 - 09:32
Ну будь ласка ,підскажіть шановні експерти!!!
домашній
Зображення користувача домашній.
19 травня, 2014 - 09:35
Дуже вдячна за відповідь.Бо керівник немає можливості залишити надбавку , так як дуже багато фонду не вистачає.
bpl
Ми поважаємо думку інших!
20 травня, 2014 - 12:53
У цій постанові http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1073-2009-%D0%BF взагалі якесь нове поняття "1. Установити прцівникам.... надбавку за особливі умови у ГРАНИЧНОМУ розмірі  50 відсотків посадового окладу." Як для мене то наступний абзац пункту 1 взагалі недоречний: якщо надбавка установлюється в "ГРАНИЧНОМУ" розмірі то до чого тут право керівника визначати конкретний розмір надбавки..??? Йдеться про надбавку у "граничному" розмірі, а не в розмірі "до 50 відсотків" На мій погляд, у такій редакції постанови керівник апріорі ЗОБОВЯЗАНИЙ установити працівнику надбавку при прийнятті на роботу і не менше того!!! А звідси: виплата надбавки не може бути відмінена взагалі, хіба що працівник звільниться з роботи...