Переведення працівника на неповний робочий день у звязку з інвалідністю


Доброго дня!

Допоможіть, будь ласка, розібратися в такому питанні: працівник працює в установі понад 20 років на 1 ставку діловода та на 0,25 ставки друкарки за сумісництвом. Щойно отримав інвалідність за 3 групою “загальне захворювання”. У довідці МСЕК та програмі реабілітації вказано, що може працювати на посаді діловода з неповним робочим днем або з додатковим вихідним днем.

Підкажіть, будь ласка, чи правильно я розумію: 1) відповідно до поданої довідки та програми роботодавець має перевести працівника на неповний робочий день за основною посадою діловода; 2) звільнити від роботи за сумісництвом на 0,25 ставки друкарки.

Мене бентежить те, що у  КЗпП зазначено: “Стаття 172. Застосування праці інвалідів. У випадках, передбачених законодавством, на власника або уповноважений ним орган покладається обов’язок організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування інвалідів відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці”. 

Прописано, що “на їх прохання”. Посилаючи на це, працівник не бажає зменшення 1 ставки та звільнення від 0,25 ставки за сумісництвом. І, відповідно, заяву на переведення з 1 на 0,9 ставки діловода та звільнення від роботи за сумісництвом писати не бажає.

Розмовляючи з ним, я зазначила, що основними є висновки МСЕК, що випливають зі стану здоровя. Він апелює, що роботі це не завадить.

Чи правомірним буде, без заяви працівника, його переведення з 1 ставки на 0,9 (чи може 0,95???) та звільнення від роботи за сумісництвом  лише на підставі довідки МСЕК та програми реабілітації – лише наказом роботодавця? Чи маємо попередити його за 2 місяці та перевести з 25.09.2017? Чи, власне, перевести одразу ж з дати присвоєння інвалідності – з 25.07.2017?

Дуже дякую за відповідь!!!

Матеріали до теми


Компенсація при переїзді на роботу в іншу місцевість під час дії воєнного стану: чи може працівник її отримати
Відповідно до частини 1 статті 120 Кодексу Законів про працю (далі — КЗпП) працівники мають право на відшкодування витрат й ...
Міжвідомча комісія відновила роботу
Відновила роботу Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій (далі — УБД) та виплати одноразової грошової ...
Внутрішньо переміщенні медики та їх працевлаштування в інші заклади охорони здоров’я
Міністерство охорони здоров’я України врегулювало норми працевлаштування медпрацівників, які через повномасштабну війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи, у ...