...
Реєструйся

Практиканти — здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти на підприємстві


Практика — не від’ємна частина процесу підготовки фахівців у закладах освіти. Тому на багатьох підприємствах час від часу з’являється молодь, що прагне застосувати набуті знання. Потрібно пам’ятати, що порядок проходження практики здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти на підприємстві відрізняється від порядку проходження практики здобувачами вищої освіти. Тому рекомендуємо перш за все чітко визначити статус практиканта і враховувати всі особливості роботи з ним.

База практики

Згідно зі статтею 29 Закон України від 10 лютого 1998 року № 103/98-ВР «Про професійно-технічну освіту» (далі — Закон № 103) підприємства, установи, організації незалежно від форм власності надають здобувачам освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання чи виробничої практики та інших видів практичного навчання відповідно до укладених із закладами професійної (професійно-технічної) освіти договорів про навчально-виробничу практику.

Відповідно до пункту 2 Порядок надання робочих місць для проходження учнями, слухачами закладів професійної (професійно-технічної) освіти виробничого навчання та виробничої практики, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 1999 року № 992 (далі — Порядок № 992) переліки підприємств, що надають здобувачам освіти робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання чи виробничої практики, формуються закладами професійної (професійно-технічної) освіти з урахуванням пропозицій підприємств – замовників підготовки кваліфікованих робітників, організацій роботодавців, місцевих органів виконавчої влади.

У переліках зазначають назви підприємств та кількість робочих місць або навчально-виробничі ділянки, що мають виділятися кожним підприємством протягом певного періоду, назви й місцезнаходження закладів професійної (професійно-технічної) освіти та квоти робочих місць здобувачів освіти цих закладів освіти.

Здобувачі освіти можуть самостійно з дозволу керівництва закладів професійної  (професійно-технічної) освіти добирати для себе місця для проходження виробничого навчання та виробничої практики, в тому числі з наступним працевлаштуванням.

На відміну від стажування, виробнича практика є обов’язковим елементом освітнього процесу здобувачів вищої освіти закладів вищої освіти та здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Читати статтю повністю

Далі у статті:

  • Зразок договору про проходження практики
  • Коли не укладають договору про навчально-виробничу практику
  • Наказ про персональний розподіл здобувачів освіти закладу професійної (професійно-технічної) освіти на робочі місця або навчально-виробничі ділянки виробничих підрозділів
  • Чи включають здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти на час виробничого навчання та виробничої практики до складу (списку) іштатного розпису працівників підприємства
  • Чи вноситься запис до трудової книжки здобувача освіти під час проходження навчально-виробничої практики
  • Оплата праці керівників виробничої практики

Вас може зацікавити:

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. ПРОФІ»

Карина Снісар
Карина Снісар
експерт проєктів «КАДРОВИК.UA», головний редактор системи «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Дві доплати одному працівникові: можливо чи ні?
Ситуація Одному працівникові планують встановити і доплату за суміщення посад, і доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Чи буде це правомірним?   ...
МОЗ запустило електронну систему забезпечення безперервного професійного розвитку медпрацівників
Безперервний професійний розвиток працівників сфери охорони здоровʼя є однією із передумов забезпечення якості та ефективності медичної допомоги. МОЗ України за ...