...
Реєструйся

Програми, які дають змогу блокувати чи обмежувати доступ до крадіїв часу


Опитування показують, що більшість компаній не дозволяють своїм працівникам мати доступ із робочих комп’ютерів до соціальних мереж, зокрема Facebook, нібито з причин ризику, але, ймовірно, також через те, що вони побоюються зниження продуктивності праці. У статті пропонуємо огляд програм для обмеження користування соцмережами. Здебільшого вони призначені для особистого користування, але цілком доречні в окремих відділах і невеличких компаніях.

 

Варто розрізняти особисті та професійні сайти соціальних мереж. Наприклад, Facebook відрізняється від LinkedIn насамперед тим, що спонукає до необмеженого і, можна так сказати, безвідповідального споживання контенту й контактів. Йому не властива концепція контекстної довіри: користувачі мережі із задоволенням натискають на будь-яке посилання, приймають будь-які запрошення друзів і навіть установлюють програмне забезпечення з ненадійних джерел. А користувачі LinkedIn та інших професійних мережевих вебсайтів загалом відрізняються недовірою до незнайомого контенту й ретельніше та вдумливіше приймають пропозиції перейти за посиланнями, ігнорують усе, що не містить професійної цінності.

Та проблема в тому, що більшість із нас не вміють розділяти професійне й особисте життя. Найвірогідніше, ми використовуємо той самий пароль для свого облікового запису Google, який застосовуємо для корпоративного входу в Active Directory і навіть для SalesForce.com. Ми також демонструємо однакові звички, коли використовуємо одні й ті самі програми в особистому чи професійному контексті.

Вказівки щодо корпоративної безпеки попереджають не відкривати електронної пошти від незнайомих контактів. Це робить нас уважнішими і в користуванні особистою електронною поштою на домашньому комп’ютері. Якщо вебсайти, які ми відвідуємо, призначені загалом для роботи, ми керуємося здоровою дозою підозри, але залучіть, наприклад, Instagram на робоче місце, і звички рекреаційного перегляду переходять до нас в офісі.

Зловмисники знають, що захист електронної пошти на сьогодні доволі довершений, і простіше спокусити користувачів натискати посилання на сайтах соціальних мереж, ніж уникати фільтрів вмісту електронної пошти.

Неперевірені завантаження можуть заражати особисті й робочі комп’ютери всіма видами шкідливих програм. Комп’ютерні віруси постійно мутують, окрім того, з’являються нові спеціальні, цільові шкідливі програми, які є набагато небезпечнішими.

Експерти вважають, що програма Aurora, яка скомпрометувала сотні комп’ютерів у понад двадцяти великих компаніях, включаючи Google та Adobe, була впроваджена за допомогою фішингу й завантаженню з корпоративної пошти. Також припускають, що зловмисники цілилися для своїх маніпуляцій на користувачів соціальних мереж.

 

Особливо гостро проблема регулювання користування соціальними мережами стоїть перед Збройними Силами, державними органами та іншими інститутами, де користувачі мають доступ до таємної інформації. Це менше стосується приватного бізнесу, однак він може постраждати через витік інтелектуальної власності:

«Запрацювався. Не можу дочекатися, поки ми вирішимо проблему сітчастої матриці водню, щоб я міг бачити свою дружину та дітей».

Такий твіт може дати важливу інформацію конкурентові про вашу нову технологію чи продукт. Звичайно, ніщо не заважає працівникам писати те саме з дому. Працівники несуть відповідальність за свою поведінку в мережі в офісі, вдома чи у відпустці, а роботодавці повинні дбати про безпеку, проводити навчання з підвищення рівня обізнаності. Компанії також повинні стежити за використанням працівниками соціальних мереж / мережних сайтів (для особистого та професійного використання) для дотримання внутрішньої політики й зменшення зовнішніх загроз.

На щастя, сьогодні існує кілька програм, які дають змогу блокувати чи обмежувати доступ до соціальних мереж.

 

OFFTIME

У налаштуваннях також є можливість визначати періоди, коли можна чи не можна отримувати доступ до певних активностей, розмежовуючи робочі процеси й розваги.

Застосунок навіть показує, скільки часу користувач проводить у телефоні в певних програмах. За бажання цією інформацією варто скористатися, щоб змінити свої звички, якщо вони заважають продуктивно використовувати час.

Версія застосунку для iOS коштує 2,99 дол. США, а для Android безкоштовна.

 

MOMENT

Існує навіть опція Moment Family, що дає змогу відстежувати використання ґаджетів (призначена для використання в сім’ї для контролю дітей) і встановлювати обмеження на час обіду чи часу, відведеного для виконання певних завдань.

Застосунок Moment доступний лише для користувачів iOS безкоштовно.

 

FLIPD

Можливо, ви зможете вимкнути інші програми, перезавантаживши телефон, але не Flipd. Він може здатися доволі жорстким обмеженням, але щойно ви закінчите свою роботу, точно оціните час, який зберегли завдяки застосунку.

Застосунок Flipd для iOS та Android безкоштовний.

 

FREEDOM

Freedom використовує VPN, щоб зупинити ці програми від отримання нового вмісту, і «захищає» від сповіщень, що робить ваші дані безпечними й приватними. Він дає змогу створити розклад, визначаючи час, коли можна знову користуватися певними сайтами, а також веде статистику, скільки часу ви проводите на кожному з вебсайтів.

Програма Freedom безкоштовна в період ознайомлення протягом семи сесій, після чого вимагає оплату в розмірі 6,99 дол. США на місяць.

Доступна для Windows, Android, iOS та MacOS.

Існує декілька розширень браузера, які можна використовувати разом із Freedom для отримання додаткових можливостей.

 

APPBLOCK

Це одна з найпростіших програм, яка не відстежуватиме ваших дій. Ви можете запланувати певний час, щоб обмежити собі доступ до якихось програм, і запобігти відволіканню за розкладом.

Застосунок AppBlock доступний для користувачів Android безкоштовно.

 

SELFCONTROL

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Ви не зможете отримати доступ до того, що заблокували, навіть якщо перезавантажите комп’ютер або видалите програму. Тому використовувати її треба доволі обережно.

 

SelfControl для MacOS безкоштовна.

 

COLD TURKEY

Існує також функція для тих, хто працює з текстами й документами, яка змушує закінчити поточну роботу перед тим, як робити щось інше.

За допомогою Cold Turkey можна заблокувати доступ до зміни налаштування часу та мови на комп’ютері, що позбавить користувача шансу обійти заплановане блокування (адже він не зможе змінити час й обманути програму).

Також програма дає змогу заборонити доступ до диспетчера завдань Chromium, який теоретично можна використовувати для вимкнення розширення блокування. Навіть є функція заборони видалення Cold Turkey Blocker, поки не завершиться заплановане блокування.

Програма Cold Turkey для MacOS і Windows безкоштовна, а пакет Pro коштує 29 дол. США.

 

FOCUSME

Програма популярна серед батьків, адже її зручно застосовувати, щоб установити обмеження щодо часу комп’ютерних ігор для дітей, а також контролювати, які сайти їм можна відвідувати.

Вартість FocusMe для MacOS або Windows становить 9 дол. США на місяць.

 

WRITEROOM

WriteRoom безкоштовна для MacOS.

 

FOCUS

Focus доступна для MacOS за 19,99 дол. США.

 

LEECHBLOCK

Крім того, ви можете обмежити час на відволікальні програми, встановивши власні правила. Наприклад: можна виділити собі двадцять хвилин на YouTube щодня або чотири хвилини у Twitter щогодини. Ви можете отримати ще конкретніший розклад, якщо хочете, поєднуючи часові обмеження з графіком, наприклад виділивши п’ять хвилин на Instagram щогодини між 8:00 та 17:00.

LeechBlock також дає змогу встановити пароль для доступу до заборонених сайтів, щоб дати собі шанс передумати в «моменти слабкості».

LeechBlock відстежує, скільки часу проводить користувач на заблокованих сайтах.

Додавати сайти до списку «заблокованих» дуже просто: перейдіть до розширення LeechBlock у своєму менеджері застосунків і натисніть «Параметри», щоб додати сайт.

 

STAYFOCUSD

Після того як встановлений для відвідування обраних сайтів час буде використаний, вони стануть недоступними до кінця дня. Якщо ви побоюєтеся, що не втримаєтесь і захочете дати слабину, просто встановіть режим «Ядерний варіант» (Nuclear option), який запобігає скасуванню встановлених обмежень користувачем.

Можливості з блокування вебсайтів цієї програми доволі потужні: ви можете використовувати її також для блокування окремих сторінок, посилань і типу контенту, розміщеного на окремій сторінці (наприклад, фотографії чи відео).

StayFocusd також синхронізується з усіма вашими пристроями, тому ви не зможете обійти його, відкриваючи небажані сайти на іншому пристрої.

Розширення браузера доступне лише для Google Chrome, а тому воно не працюватиме в інших браузерах, таких як Firefox або Microsoft Edge.

 

RESCUETIME

RescueTime не лише блокує певні вебсайти протягом обраного часу, а й пропонує користувачам інші інструменти з продуктивності, як-от програми для встановлення цілей і формування звітів про те, скільки часу витрачається на кожному вебсайті, включаючи Productivity Challenge. Він також може бути інтегрований із багатьма іншими програмами, наприклад Slack і Calendar.

Ви можете синхронізувати скільки завгодно пристроїв.

RescueTime є безкоштовним протягом перших 14 днів, після чого потрібно буде оплатити користування, щоб продовжити роботу з ним.

 

SERENE

Застосунок побудований навколо планування вашого дня. Перелічіть завдання, над якими хочете працювати й скільки часу це займе. Потім, коли настане час працювати, натисніть кнопку Go Serene, щоб запустити таймер. Усі «перешкоди», які можуть вас відволікти, будуть заблоковані. Відтворюватиметься спеціальна музика для зосередження і програма вам нагадуватиме, що зараз час зосередитися. Демонструватиметься таймер зворотного відліку щоразу, коли будете намагатися відкрити сайт, який ви внесли в чорний список.

Ці налаштування справді гарно працюють разом: користувач не лише блокує крадіїв уваги, а й нагадує собі про те, чого потрібно досягти, які цілі поставлено.

Ви можете додатково впорядкувати сесії концентрації уваги за допомогою інтеграції Serene з Zapier, що дасть змогу створювати сеанси фокусування на основі завдань від таких програм, як Trello, Asana, Todoist і будь-якого іншого застосунку для керування завданнями.

Автор: Надія Баловсяк,
канд. пед. наук, доцент школи журналістики та кафедри медіакомунікацій Українського католицького університету

Джерело: журнал «Діловодство»


Журнал «ДІЛОВОДСТВО» e.dilovodstvo.com

  • консультації із діловодства
  • індивідуальне навчання
  • розроблення документів
  • зразки, шаблони, бланки, алгоритми дій
  • тайм-менеджмент, психологія, корпоративна культура

Передплатний індекс: 49599

Презентаційний номер

З питань передплати і доступу до Живого журналу:

0 800 219 977
(063) 590-97-54 (Viber)
(095) 245-17-55 (Viber)

podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Кейс для кадровика. Відпустка з наступним звільненням у разі закінчення строку трудового договору
Порядок звільнення працівників з роботи і виплати їм компенсації за невикористану відпустку врегульовано Кодекс законів про працю України (далі — ...
15 квітня спливає строк сплати роботодавцями санкцій за невиконання нормативу по працевлаштуванню осіб з інвалідністю
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю звертає увагу роботодавців, що 15 квітня 2024 року спливає строк сплати роботодавцями адміністративно-господарських санкцій, нарахованих за ...