...
Реєструйся

Реформа щодо скорочення державних службовців


Кабінет Міністрів України ініціює реформу зменшення кількості державних службовців. Загалом кількість працівників органів виконавчої влади скоротиться з 237 000 до 64 000 осіб. Державні видатки на оплату праці скоротяться вдвічі, а заробітна плата вдвічі зросте.

Основна ціль реформи — це підвищення ефективності діяльності інституту державної служби й зменшення видатків на утримання чиновників.

Зміни у кількості міністерств

Так, реформа передбачає зміни в кількості міністерств, їх планують зменшити з 20 до 14.

Міністерство розвитку громад і територій, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій і Міністерство інфраструктури планують об’єднати в Міністерство розвитку громад, інфраструктури, територій і реінтеграції.

Міністерство економіки, Міністерство аграрної політики й Міністерство стратегічних галузей економіки будуть об’єднані в новостворене відомство — Міністерство інновацій та економічного розвитку.

Також планують об’єднати Міненергетики та Мінекології. Вони стануть Міністерством енергетики, сталого розвитку та природних ресурсів.

Змін зазнає і галузь освіти та культури — Міністерство освіти, Міністерство молоді та спорту й Міністерство культури об’єднають у Міністерство розвитку людського капіталу.

Міністерство у справах ветеранів ліквідують, а деякі відомства доповнять новим функціоналом. Так, Міністерство соціальної політики може стати Міністерством добробуту та розвитку продуктивних сил. МЗС у новій структурі уряду може перетворитися на Міністерство закордонних справ та євроінтеграції.

Реформа в процесі розроблення, тому в міністерствах поки що відмовляються від оприлюднення офіційного документа, але проєкт напрацювань уже є у відкритому доступі, на жаль, без офіційного підтвердження.

Скорочення кількості працівників

Відповідно до презентації Міністерства цифрової трансформації України за перші пів року реформи чисельність державних службовців скоротиться на 60 тис. осіб.

Унаслідок об’єднань міністерств і функцій забезпечення їхньої діяльності штат центральних апаратів міністерств скоротиться з 9,2 тис. до 2,7 тис. осіб. Кількість працівників їхніх територіальних органів — з понад 15 тис. до менш ніж 9 тис.

Кількість працівників міністерств зменшать шляхом централізації функцій підтримки їхньої роботи в одній установі — Центрі уряду.

Цей орган має замінити Секретаріат Кабміну і відповідатиме за бухгалтерію, управління персоналом і фінансами, юридичне забезпечення, ІТ-сектор, безпеку й адміністративно-господарську діяльність у всіх міністерствах.

Окрім цього, заплановано зменшити працівників Пенсійного фонду, Податкової служби, Держстату. Після реформи кількість таких органів скоротиться з 58 до 43 тисяч, кількість працівників у їхніх центральних апаратах — з 13 тис. до 4,3 тис. осіб, у територіальних — з 80 тис. осіб до 40 тис. осіб.

Однак, за словами міністра Кабміну Олега Немчінова, скорочення держслужбовців почнеться насамперед із тих, які виїхали за кордон або взяли тривалу відпустку за власний рахунок, або перебувають у простої чи працюють дистанційно. Крім того, скоротять представників держапарату, які залишилися на тимчасово окупованій території, адже вони все одно зараз не можуть виконувати покладених на них функцій.

Зміни щодо заробітної плати

Уряд розраховує, що реалізація реформи дозволить скоротити половину чиновників, проте видатки на їхнє утримання пропорційно не зменшаться. Щоб мотивувати держслужбовців працювати ефективніше, їм доведеться платити ринкові зарплати. Це пропонує сама концепція реформи.

Автори реформи підрахували, що звільнення чиновників дозволить щорічно економити 12 млрд грн.

Висновок: реформа Уряду дозволить зекономити близько 12 мільярдів грн в умовах великого дефіциту бюджету, спричиненого війною та дасть змогу підвищити заробітну плату працівників органів виконавчої влади вдвічі без зростання державних видатків.

Вигідна ціна! Річна передплата на журнал «КАДРОВИК.UA». ПЕРЕДПЛАТА НА 2023 РІК З ПОДАРУНКАМИ!

Автор: Валерія Сніжна, юрист адвокатського об’єднання «Uniminds»

Джерело: ЮРЛІГА

Матеріали до теми


Чи враховується до стажу державної служби для головного бухгалтера сільської ради період роботи до 2002 року?
ЗАПИТАННЯ Чи може бути зарахований до стажу державної служби для головного бухгалтера сільської ради період роботи з 01 січня 1994 ...
Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього старости
ЗАПИТАННЯ Як має здійснюватися доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього старости?   ВІДПОВІДЬ Відповідно до статті 6 Закону України від ...
Працевлаштування осіб з інвалідністю: переваги для роботодавця
Поряд із законодавчими нормативами стосовно працевлаштування осіб з інвалідністю держава також заохочує роботодавців різними видами підтримки. Зокрема, це фінансова підтримка ...