Реєструйся

Щодо ставки ЄСВ за минулі періоди


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.08.2013 р. N 21803/03-30

Щодо ставки ЄСВ за минулі періоди

Пенсійний фонд України розглянув листа від 23.07.2013 р. N 2891 щодо застосування розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і повідомляє.

Розміри єдиного внеску визначені частинами п’ятою – чотирнадцятою ст. 8 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон).

Для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, єдиний внесок встановлюється у розмірі 8,41 % суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці” для працюючих інвалідів.

Згідно з п. 3.13 розділу III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. N 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 р. за N 994/18289, підтвердженням встановлення працівнику інвалідності є завірена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.

Нарахування роботодавцем єдиного внеску у розмірі 8,41 % на суми заробітної плати здійснюється з моменту встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання підприємством завіреної копії вищезазначеної довідки.

Нараховані суми відпускних, допомоги по тимчасовій непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані.

Таким чином, підприємство за періоди до встановлення інвалідності застосовує розмір єдиного внеску – 33,2 % на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Директор департаменту
надходження доходів

В. В. Литвиненко

Матеріали до теми


Військовозобов’язаних стане більше: кого можуть мобілізувати через зниження граничного віку
Ухвалений 30 травня 2023 року народними депутатами законопроєкт № 9281 зменшує граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з ...
Верховна Рада України прийняла Закон щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку
Верховна Рада України 30 травня 2023р. прийняла у першому читанні за основу та в цілому законопроєкт № 9281 «Про внесення ...