...
Реєструйся

Щодо виплати грошової допомоги: лист від 23.01.2015 р. № 13923/Т-102


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.01.2015 р. N 13923/Т-102

Федерації професійних спілок України

 

Розглянувши вашого листа від 17.12.2014 р. N 13/173з та звернення щодо виплати грошової допомоги, Пенсійний фонд України повідомляє.
Згідно пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е” – “ж” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, і мають страховий стаж (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Відповідно до п. 2 Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 N 1191, до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, що передбачені, зокрема, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. N 909 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 року N 1436).
Згідно частини 2 статті 181 Кодексу законів про працю України відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.
Оскільки догляд за дитиною заявниця здійснювала в період навчання в клінічній ординатурі, а не в період роботи на посадах та установах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. N 909, підстав для зарахування до спеціального стажу періоду догляду за дитиною немає.
У зв’язку із відсутністю необхідного 30-річного стажу роботи на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е” – “ж” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, підстави для виплати грошової допомоги відсутні.
Відповідь заявниці надано окремим листом.

Перший заступник
Голови правління

М. Шамбір

 

Матеріали до теми


Вдосконалено військовий облік осіб до 25 років, які вступають до вишів
Уряд вдосконалив військовий облік осіб до 25 років, які вступають до вишів. Відповідну постанову ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України. ...
Роботодавці можуть у режимі реального часу подавати відомості про зміни у трудових відносин на вебпорталі ПФУ
До уваги усіх роботодавців, у яких відбулись зміни у трудових відносинах з працівниками після 8 червня 2024 року: відповідно до ...