Скорочення п.1.ст.40


Доброго дня! Допоможіть будь ласка в наступному питанні. На підприємстві ліквідовано медпункт, відповідно працівників цього підрозділу звільнено за п.1ст.40 (скорочення). Процедуру щодо повідомлення, погодження з профспілкою дотримано. Проте жодному з працівників не запропоновано вакантних посад, зважаючи на медичну освіту(+протягом цього періоду були також відсутні і вакансії за робочими професіями). Один з працівників подає до суду, просить скасувати наказ про звільнення та поновити на роботі. Отже:

  1. Якщо працівника буде поновлено. Чи можна буде його знов скоротити? Чи існують якісь обмеження. Оскільки рішення власника однозначне, що персонал мед.працівників утримувати економічно не доцільно.
  2. Чи можна вже після видачі наказу про звільнення запропонувати посаду за строковим трудовим договором? (посада з’явилась через місяць після скорочення).

Якими нормативними документами це передбачено. Дякую.

Матеріали до теми


«Лікарняний» під час попередження про звільнення за власним бажанням
Згідно зі статтею 38 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений ...
Отримали таке запитання: «Точно про скорочення працівників потрібно попереджати за два місяці, а не за 10 днів?»
Звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників за цією процедурою є, напевно, найскладнішим. Додайте сюди особливості організації трудових ...
Чи може роботодавець видати працівникам трудові книжки: відповідь Держпраці
Роботодавець може видати працівникові трудову книжку: у разі звільнення (стаття 47 Кодексу законів про працю України); ОКРЕМА ДУМКА РЕДАКЦІЇ Стаття ...