Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
126 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
yanagrubova_90
26 січня, 2017 - 14:45
Доброго дня. Підкажіть будь ласка, якщо дитсадок працює 12 год., чи може завгосп займати ще 0,5 ставки двірника у вільний від основної роботи час
Inna123
27 січня, 2017 - 19:06
Доброго вечора! Підскажіть як вирішити ситуацію? В вересні місяці прийняли на роботу сумісника на 0,5 ставки рентгенолаборанта. Зараз хочемо його призначити на 0,25 лікаря-рентгенолога і 0,25 рентгенолаборанта(теж за сумісництвом). Як правильно оформити наказ? Звільнити з посади рентгенолаборанта 0,5 ставки і призначити окремо на кожну з посад на 0,25?
PROOO
31 січня, 2017 - 15:16
Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, чи можна працювати у навчальному закладі на повний робочий день (ставка з 8 до 17) на посаді практичного психолога і встановити доплату 50%  за суміщення за посадою заступника директора з виховноїх роботи?Або по іншому: чи може практичний психолог працювати з 8 до 12, а з 13 до 17 на прсаді заступника директора? Буду дуже вдячна за відповідь.
PROOO
31 січня, 2017 - 15:30
Доброго дня! У нас на роботі склалася така ситуація: на час соціальної відпустки по вагітності і пологах була прийнята тимчасово інша людина, після закічення соціальної відпустки основна працівниця написала заяву про надання відпустки по догляду за дитиною до 3 років, після чого  іншій (тимч) працівниці було продовжено СТД до кінця відпустки основного працівника.Все ж ясно як божий день, але під час роботи тимчасовий працівник теж вагітніє і бере соціальну відпустку по вагітності і пологах, на її місце тобто на час відпустки знов беремо тимчасового працівника. Після народження дитини і закінчення листа непрацездатності працівниця прийде і напише заяву на відпустку по догляду за дитиною до 3-х років. Як в цьому випадку правильно поступити? Отже виходь на одного основного працівника є два тимчасових, як надати відпустку по догляду за дитиною працівниці( на три роки чи на меншу кількість-до закінчення відпустки основного працівника? І якщо вона напише заяву на всі три роки відпустки, а вона закінчується  пізніше ніж вийде основна працівниця на роботу, то чи ми можемо її звільнити в зв'язку із закінченням СТД після закінчення відпустки тимчасового працівника? Заплуталася остаточно,ДОПОМОЖІТЬ.... необхідне правильне рішення, щоб всім було добре
lenabilokon_72215
20 лютого, 2017 - 14:07
Звільнити Ви її не можете (ст.184 КЗпП), основна працівниця виходить з декрету, а дві тимчасові перебувають у декретних відпустках, після виходу їх треба буде звільнити, АЛЕ!!! якщо працівниці одинокі матері чи матері, що виховують дитьину-інваліда, то роботодавець зобовязаний їх працевлаштувати - перевести на іншу посаду чи ввести до штатного розпису нову посаду
DR_M_72291
14 лютого, 2017 - 01:01
Скажіть будь ласка чи може голова правління ОСББ, який виконує обов"язк на громадських засадах, працевлаштуватись на своє ж ОСББ на посаду юристконсульта на повну ставку (для юридичного стажу) і як це грамотно зробити? дякую.
sergey_1830
14 серпня, 2017 - 16:47
Прошу допомоги в наступному питанні. У державному (бюджетному) закладі освіти мається посада (1 ставка) юрисконсульта, 0,5 (ставки) якої, займає основний працівник, який додатково суміщає 0,5 ставки кадровика. Чи може на інші 0,5 ставки юрисконсульта бути прийнятий зовнішній сумісник. Питання хвилює в розрізі застосування ПКМУ № 1298 від 30.08.2002 р. "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери"
roksolana.hyrem...
Доброго дня! Прошу роз'яснення! Державне підприємство (працівник працює на посаді заступника начальника відділу + шкідливі умови праці за списком №1 і суміщає посаду начальника транспортного сектору.Чи можна суміщати такі 2 посади,якщо можна то який має бути робочий день адже через шкідливість скорочений робочий день.
11 жовтня, 2017 - 12:01
Доброго дня! Прошу роз'яснення! Державне підприємство. Працівник працює заступником начальника відділу + працює в шкідливих умовах по списку №1, а також суміщає посаду начальника транспортного сектора.Чи можна суміщати такі 2 посади, якщо можна то який має бути робочий день,тому що по шкідливості він скорочений? Дякую за відповідь
onko-ok@ukr.net
Nadezhda
25 жовтня, 2017 - 20:18
Важный вопрос. Помогите. Гос.учреждение, больница. Заболел повар. 0.5 его ставки хотят дать заместительством второму повару, который работает на 1.25 ставки на данный момент, ставка основная, плюс 0.25 совместительства. Юрист утверждает, что этот повар имеет право работать фактически на 1.75 ставки. Я знаю, что этого делать нельзя, если дело касается госпредприятия, но не могу найти конкретного нормативного документа, оговаривающего этот момент. Помогите. Может, я не права? Ставки заместительства и совместительства суммируются для определения пределов возможной оплаты труда? Ведь и совм., и замест. предусматривают собой отработку рабочего времени! Спасибо
fnx4life_76024
21 січня, 2018 - 11:09
Доброго дня,  підскажіть чи вірне трактування в такій ситуації: ситуація слідуюча - в посадовій інструкції, наприклад Іванова, прописано, що під час відсутності Петрова, його обовязки виконує Іванов, але якщо Петров звільнився, то його обовязки теж виконує Іванов????? Бо як я розумію відсутність мається на увазі - перебування у відпустці, відрядженні, на лікарняному, а не у разі звільнненння - це так??? Бо якби це получається що одна людина робить дві роботи, а отримує одну зарплату, а керівник керується цими словвами в посадовій і говорить що Іванов повинен виконувати ці обовязки Петрова! Підскажіть чи правильно це так чи ні? І як в цьому випадку закон і які статті можуть захистити Іванова, щоб його не звільннили і чим трактуватись під час примушення керівником до виконання обовязків Петрова??? 
epidersia
4 травня, 2018 - 21:07
Доброго дня! Допоможіть, будь-ласка, з консультацією. Посада начальника відділу кадрів вакантна. Чи може зуступник начальника відділу кадрів суміщати ці дві посади? Чи потрібна за це доплата? Чи якщо прописано у посадовій, що на період відсутності начальника, заступник викониє його функції, то це не вважається суміщенням? Дякую
epidersia
4 травня, 2018 - 21:07
Доброго дня! Допоможіть, будь-ласка, з консультацією. Посада начальника відділу кадрів вакантна. Чи може зуступник начальника відділу кадрів суміщати ці дві посади? Чи потрібна за це доплата? Чи якщо прописано у посадовій, що на період відсутності начальника, заступник викониє його функції, то це не вважається суміщенням? Дякую
annа3411
7 серпня, 2018 - 11:30
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як краще зробити в наступній ситуації. Людина працює на 0,5 ставки на посаді заступника головного бухгалтера. Адміністрація підприємства хоче довантажити ще роботою бухгалтера на 0,25 ставки та роботою касира теж на 0,25 ставки. Загалом виходить 1 ставка, але за різними посадами. Чи буде правильно оформити виконання роботи за посадою бухгалтера та касира як суміщення? 
aktikin_77964
17 жовтня, 2018 - 15:44
Доброго дня! Потрібна допомога.....людина працює лікарем на 1 ставку (робочий час з 8-по 17 год)та написала заяву про прийняття її на 0, 5 ставки заступником головного лікаря. Чи правильно розумію, що потрібно оформити суміщення посад  і це не буде впливати на її графік робочого часу ? Щиро вдячна.
NataKacedan
18 жовтня, 2018 - 09:31
Доброго дня. Підскажіть будь-ласка, чи можу я як начальник відділу кадрів приватного підприємства виконувати роботу завідувача складу, або комірника поряд із своєю основною роботою, так як  людина , яка працює  на цій посаді іде на пенсію? Керівництво не проти. Чи можна оформити як суміщення професій з доплатою, чи всетаки сумісництво? Якщо сумісництво то потрібно наказ на приймання і повідомлення фіскальної служби.Дуже дякую за відповідь, потрібна термінова допомога.
kiril1993
1 березня, 2019 - 07:52
Помогите, пожалуйста, разобраться в следующей ситуации. Есть Департамент и Управление, Управление прекращает свою деятельность, но сам процесс ликвидации начнется позже после утверждения ликвидационной комиссии. Руководитель Управления приступает к выполнению своих обязанностей на должности директора Департамента, может ли он при этом значится в реестре руководителем и быть им в Управлении? И можно ли чтоб в штате вообще никого не осталось? По сути в Управлении никакая деятельность уже не ведётся, остался лишь факт существования органа как юр лица.
berpgkh_79001
18 березня, 2019 - 15:17
Добрий  день! Підкажіть, будь ласка, чи може механік на підприємстві суміщувати посаду слюсаря  АВР (водопровідник)? Чи взагалі механіку можна робити доплату за суміщення посад?
lisandrovna
1 квітня, 2020 - 21:31
Дорий вечір! Підкажіть будь ласка, чи може завгосп бути у в одному секторі бухгалтерського обліку та матеріально-технічного забезпечення у підпорядкуванні у Завідувача сектором - бухгалтера? І як тоді правильно підібрати найменівання посади завгоспу? Завідувач сектору - бухгалтер державний службовець, а заавгосп бюджетна посада (не держслужба). Буду дуже вдячна за відповідь.
al_la_la
13 травня, 2020 - 00:01
Я працюю на ставку у сільському клубі, це моє основне місце роботи. На даний час 1 рік я у відпустці по догляду за дитиною, мені пропонують вийти на роботу вчителем (ставка вчителя гарантована). Чи можу я вийти на повну ставку вчителя, а клубну посаду зробити сумісною на 0,5 ставки. Як це зробити до початку навчального року?
hand.annita_82556
27 липня, 2020 - 09:47
Доброго дня підскажіть таку ситуацію. Чи може начальник відділу освіти культури молоді спорту та туризму, при апараті сільської ради в сільській ОТГ викладати у школі 6 годин на тиждень, як записувати в табелі це і де подивитися всі розьяснення з цього приводу. Дякую за відповідь
okena
Olena
14 вересня, 2020 - 14:01
Доброго дня. Секретар (5 розряд) працює на ставку, має вищу економічну освіту, чи можна її прийняти за сумісництвом на 0,5 ставки економіста (9 розряд) на тому ж самому підприємстві? Комунальний заклад, бюджетники.
9794962_83814
18 травня, 2021 - 17:05
Доброго дня. Заступник директора з економічних питань може працювати по суміщенню заступником начальника відділу кадрів? (50% посадового окладу). Публичне акціонерне товариство. Дякую за відповідь.
zarim84_84006
29 червня, 2021 - 13:42
Доброго дня! Вчитель інформатики працює на 0,5 ставки, також в школі є вакансія 1 ставка інженере-електроніка. Чи можна вчителю оформити суміщення на 1 ставку інженера-електроніка? Дякую за відповідь
mozgova_natalsy...
Софія
12 вересня, 2021 - 18:11
Пр.психолог працює в закладі загальної середньої освіти на 0,75 ставки, має ще 9 години на тиждень навчального навантаження(факультативи з психології) . Чи може такий психолог виконувати ці додаткові обов’язки в межах основного робочого часу? Мені нада додавати всі 9 годин до основного роб.часу ,чи лише 3 години які не вміщаються в основний робочий час?
goldfish278_84373
28 вересня, 2021 - 09:46
Доброго дня! Підкажить, чи може спеціаліст, якій працює в бюджетній комунальній установі (інклюзивно-ресурсному центрі) на 0,5 ставки бути виконуючим обовязки директора установи на час його хвороби, з урахуванням того, що цей працівник має індивідуальний графік роботи ( 2 дні на тиждень).

Сторінки