Передплати журнал

2 та 9 травня — звичайні робочі дні


Як інформує Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці, Закон від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі — Закон № 2136) встановив додаткові правила на час війни.

Так, ч. 6 ст. 6 Закону № 2136-IX говорить про наступне спеціальне правило: «У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71 – 73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України.»

Відповіді на всі кадрові запитання — в одному виданні!

Передплачуй Живий журнал «КАДРОВИК.UA» з доступом до нормативної бази та консультаціями від експертів за зниженою ціною!

А це означає, що у період дії воєнного стану не діють вищезазначені статті КЗпП України. Отже, немає офіційних святкових та неробочих днів. Тому за цими загальними правилами, встановленими Законом № 2136-IX, 2 травня та 9 травня також є звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

 

Матеріали до теми


Скорочення штату під час війни: який критерій визначення працівників, що мають переважне право залишитися на роботі
При скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці визначальним критерієм переважного права залишитися ...
Що варто знати про виплату відпускних у період воєнного стану?
Право кожного громадянина на працю та відпочинок гарантовано Конституцією України (статті 43, 45). Законодавством України передбачено надання відпусток для відновлення ...