...
Реєструйся

Без військового квитка тепер не прийматимуть на роботу — ініціатива Зеленського


У Верховній Раді України в четвер був зареєстрований президентський законопроект щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку і ведення військового обліку.

Документ під реєстраційним номером № 3553 визначено Володимиром Зеленським як невідкладний.

Згідно із законопроектом адміністративна реформа чекає військові комісаріати. Вони будуть перетворені в територіальні центри комплектації і соціальної підтримки. Регулюванням їх діяльності буде займатися Кабінет Міністрів. Також йому дається право по веденню обліку резервістів. 
Відвідування таких центрів для громадян України буде обов’язковим.

Види військової служби пропонується доповнити військовою службою за призовом осіб з числа резервістів в особливий період. Згідно з нововведеннями, для оперативного доукомплектування Збройних сил України та інших військових формувань, без оголошення мобілізації, будуть призиватися громадяни України, зараховані до військового оперативного резерву першої черги. Терміни військової служби для резервістів не повинні перевищувати 6 місяців.

За резервістами, які будуть призвані на військову службу в особливий період, буде зберігатися робоче місце. Вони мають право на першочергове працевлаштування на перше робоче місце. А в разі скорочення штату підприємства або будь-який інший реорганізації на ньому резервісти протягом 2 років будуть зберігати за собою перевагу залишитися на роботі.

У той же час, для всіх військовозобов’язаних посилюється відповідальність за порушення закону. Наприклад, порушення резервістами правил військового обліку спричинить за собою штраф від 30 до 50 неоподатковуваних податком мінімумів.

З огляду на, що такий мінімум становить для адмінстративних порушень – 1051 гривню (половину прожиткового мінімуму), то розміри штрафів колосальні: від 30 до 50 тисяч гривень.

Повторне порушення або здійснення такого порушення в особливих період буде каратися штрафом до 100 неоподатковуваних податком мінімумів (до 100 тисяч гривень). А порушення законодавства про оборону спричинить за собою штраф в розмірі до 500 неоподатковуваних податком мінімумів (до півмільйона гривень).

Втрата військово-облікових документів або їх навмисне псування для резервістів буде каратися штрафом до 100 тисяч грн.

Ухилення всіх категорій осіб від призову за мобілізацією буде каратися від 3 до 5 років позбавлення волі (зараз мінімальний поріг — від 2 років). Ухилення від навчальних зборів (в цю норму закону внесуть обов’язок брати участь в навчальних зборах і для резервістів) — буде каратися штрафом до 700 неоподатковуваних податком мінімумів або виправними роботами до 2 років.

Ще одна новація законопроекту буде стосуватися всіх — після прийняття закону для підписання трудового договору необхідно буде надавати військово-обліковий документ.

Матеріали до теми


Бронювання працівників: роз’яснення юриста
Попри те що захист держави — це конституційний обов’язок громадян України, законодавець передбачив для певної категорії громадян можливість не виконувати ...
Вже з наступного місяця військових строкової служби звільнятимуть у запас
Президент Володимир Зеленський підписав Указ від 07 березня 2024 року № 149/2024 про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби. ...
У законопроєкті про мобілізацію для зручності військовозобов’язаних пропонуються три способи передавання інформації в ТЦК
Парламентський Комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки продовжує роботу над законопроєктом щодо мобілізації та демобілізації і вважає, що громадяни ...