...
Реєструйся

Бізнес просить доопрацювати оновлене законодавство стосовно мобілізації


В грудні у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби № 10378 та законопроєкт щодо посилення відповідальності за військові правопорушення № 10379, якими пропонується удосконалити законодавство щодо мобілізації.

Раніше писали: Зміни у питаннях мобілізації, військового обліку та проходження військової служби: новий законопроєкт № 10378

 

Чим занепокоєний бізнес

Бізнес докладно проаналізував положення обох документів та прагне висловити своє занепокоєння низкою запропонованих норм, які можуть містити ознаки порушення Конституції України. Власне, тому мати негативні наслідки не лише на економіку України, а й на репутацію країни та вкрай важливий процес відбудови нашої держави.

Так, за інформацією Президента України, саме стабілізація економіки України дозволяє ефективно функціонувати Збройним Силам України, адже саме гроші від податків і зборів з бізнесу є фактично єдиним джерелом фінансування армії. Нині шість платників податків забезпечують одного воїна і єдиним шляхом збільшення спроможностей ЗСУ є детінізація та ріст економіки.

Читайте також: Черговий законопроєкт щодо питань мобілізації проходження військової служби та звільнення з військової служби, ведення військового обліку № 10378-3

Водночас запропоновані в проєктах норми можуть, навпаки, призвести до зростання кількості «зарплат у конвертах» та неофіційного працевлаштування, відтоку іноземних інвестицій, суттєвого погіршення умов ведення бізнесу, який на кінець 2023 року оцінюється, за даними опитування Європейської Бізнес Асоціації, на рівні 2,44 з 5 балів (негативний).

Окремо слід зазначити, що низка положень може фактично позбавляти громадян України базових прав, зокрема на отримання документа, який посвідчує особу та громадянство України, що є неприпустимим навіть в особливий період і може мати вкрай негативні соціальні та демографічні наслідки.

Читайте також: Нова адміністративна відповідальність за порушення правил військового обліку: зареєстровано законопроєкт № 10379

Що стосується інших деяких коментарів та пропозицій, представники бізнесу переконані, що розширення повноважень місцевих органів виконавчої влади у сфері мобілізації не сприятиме керованості процесу через його децентралізацію.

Що стосується вручення повісток, цим мають займатись суто компетентні органи без наділення такими повноваженнями і інших структур або юридичних осіб – аби уникнути додаткового суттєвого навантаження, зловживань та плутанини. Крім того, скорочення термінів, зокрема, для уточнення своїх даних протягом 30 днів всіма військовозобов’язаними в Україні може призвести до колапсу системи, збоїв в роботі електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста – через суттєвий наплив. Водночас, коментарі стосуються і адміністративних стягнень, відповідальності, тощо.

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

Відповідного листа з коментарями та пропозиціями Європейська Бізнес Асоціація вже направила Голові Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки пану Завітневичу Олександру. Так, бізнес не підтримує прийняття проєктів законів у запропонованій редакції і пропонує доопрацювати документи.
Спільнота готова долучитися до їх доопрацювання до другого читання і щиро сподівається, що голос бізнесу буде почуто, аби уникнути колапсової ситуації і так в непростому процесі мобілізації. Адже люди є ключовими для якнайшвидшого досягнення перемоги України, але і для бізнесу також. Тому вкрай важливо сформувати розумну та продуману стратегію, аби і економіка, і Збройні Сили України могли працювати – кожен у своєму напрямі, наближаючи Перемогу нашої держави!

 

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Військовий облік: методика ведення. Спецвипуск № 2, 2023

Матеріали до теми


Опубліковано огляд судової практики КЦС ВС щодо про колективні договори і угоди
Верховний Суд опублікував огляд судової практики Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду щодо застосування законодавства України про колективні договори ...
Впровадження лікарської резидентури за вузькопрофільними лікарськими спеціальностями
Міністерство охорони здоров’я вперше за історію української медичної освіти запроваджує лікарську резидентуру. Це — етап післядипломної медичної освіти, який триває ...
У «Резерв+» протягом кількох місяців з’являться нові послуги
Міноборони додає у «Резерв+» зворотний зв’язок для того, щоб люди пріоритезували, який подальший функціонал потрібно запускати у застосунку Мобільний застосунок ...