Реєструйся

Чому молодшим пенсіонерам платять вищу пенсію, ніж старшим


Пенсіонери «у віці» нерідко ремствують, що їхня пенсія значно нижча за ту, яку отримують їх молодші колеги, що вийшли на пенсію пізніше. Хоча на роботі вони обіймали однакові посади, і стаж мають практично однаковий, проте у «молодих пенсіонерів» пенсія значно вища.

Чому так виходить, спробувала пояснити міністр соцполітики Оксана Жолнович у своєму Telegram-каналі. Заодно чиновниця розповіла, що уряд намагається виправити цю ситуацію, і вже над цим працює.

Читайте також: Внутрішні переселенці можуть підтверджувати трудовий стаж зі слів свідків

Отже, Оксана Жолнович роз’яснила, що в самому механізмі індексації пенсій, який мав би щороку враховувати інфляцію і підтягувати старі пенсії до нового справедливого рівня, закладено хибний алгоритм. Тобто ті збільшувальні коефіцієнти, які застосовуються при оновленні пенсії, працюють, але працюють недостатньо. Таким чином, виходить, що з кожним роком розрив між тими пенсіями, що були призначені раніше, і тими, які призначені зараз, зростає.

«На жаль, чинним законодавством занижений розмір індексації пенсій. Ми це розуміємо і працюємо над тим, щоб це виправити, аби справедливіше вираховувати коефіцієнти, від яких залежить, яку пенсію людина отримує», — пояснила чиновниця.

Читайте також: Щодо виплати пенсій особам з інвалідністю, які очікують переогляду МСЕК

Таким чином, в уряді обіцяють, що наступного року підчас індексації пенсій вже буде враховано новий механізм, і виплати пенсіонерів вирівняють. Принаймні так пообіцяв на днях прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Щоправда, сама Оксана Жолнович була більш обережна у прогнозах. Вона заявила, що наразі ще взагалі не можна достеменно сказати, буде у 2024 році індексація чи ні. Це залежатиме від наших закордонних партнерів.

Читайте також: Українці, які працювали в росії, можуть лишитися без пенсії

Джерело: TODAY.UA

Передплата

Матеріали до теми


За роботу за кордоном у країнах, з якими укладено угоди, буде обчислюватися страховий стаж
У парламенті почалася робота над підготовкою до другого читання законопроєкту № 9453 щодо врегулювання питання пропорційного обчислення страхового стажу особам, які ...
Чи може особа з інвалідністю з дитинства одночасно отримувати і пенсію по втраті годувальника, і соціальну допомогу?
Особа з інвалідністю з дитинства, якій інвалідність встановлено у віці до 18 років та яка отримує державну соціальну допомогу відповідно ...
Як переглянуть посадові оклади для чиновників, на яких не поширюється Закон про держслужбу
Міністерство економіки оприлюднило Роз’яснення стосовно перегляду розмірів посадових окладів членам Кабінету Міністрів України, першим заступникам, заступникам міністрів, голові та членам ...