...
Реєструйся

Чому молодшим пенсіонерам платять вищу пенсію, ніж старшим


Пенсіонери «у віці» нерідко ремствують, що їхня пенсія значно нижча за ту, яку отримують їх молодші колеги, що вийшли на пенсію пізніше. Хоча на роботі вони обіймали однакові посади, і стаж мають практично однаковий, проте у «молодих пенсіонерів» пенсія значно вища.

Чому так виходить, спробувала пояснити міністр соцполітики Оксана Жолнович у своєму Telegram-каналі. Заодно чиновниця розповіла, що уряд намагається виправити цю ситуацію, і вже над цим працює.

Читайте також: Внутрішні переселенці можуть підтверджувати трудовий стаж зі слів свідків

Отже, Оксана Жолнович роз’яснила, що в самому механізмі індексації пенсій, який мав би щороку враховувати інфляцію і підтягувати старі пенсії до нового справедливого рівня, закладено хибний алгоритм. Тобто ті збільшувальні коефіцієнти, які застосовуються при оновленні пенсії, працюють, але працюють недостатньо. Таким чином, виходить, що з кожним роком розрив між тими пенсіями, що були призначені раніше, і тими, які призначені зараз, зростає.

«На жаль, чинним законодавством занижений розмір індексації пенсій. Ми це розуміємо і працюємо над тим, щоб це виправити, аби справедливіше вираховувати коефіцієнти, від яких залежить, яку пенсію людина отримує», — пояснила чиновниця.

Читайте також: Щодо виплати пенсій особам з інвалідністю, які очікують переогляду МСЕК

Таким чином, в уряді обіцяють, що наступного року підчас індексації пенсій вже буде враховано новий механізм, і виплати пенсіонерів вирівняють. Принаймні так пообіцяв на днях прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Щоправда, сама Оксана Жолнович була більш обережна у прогнозах. Вона заявила, що наразі ще взагалі не можна достеменно сказати, буде у 2024 році індексація чи ні. Це залежатиме від наших закордонних партнерів.

Читайте також: Українці, які працювали в росії, можуть лишитися без пенсії

Джерело: TODAY.UA

Передплата

Матеріали до теми


Договір з нефіксованим робочим часом: якою може бути максимальна тривалість роботи?
Трудовий договір з нефіксованим робочим часом (ТДНЧ) — це спосіб організації виконання роботи, при якому працівник виконує свої трудові обов’язки ...
Чи включаються до фонду оплати праці профспілкові членські внески працівників?
Членські внески працівників – членів профспілки є виключно витратами працівників платника податку, які за дорученням таких працівників автоматично перераховуються платником ...
Підприємство простоює: чи зарахується цей період до стажу для надання щорічної додаткової відпустки працівникові?
Під час простою дія трудового договору з працівниками продовжується, проте вони не виконують свої посадові обов’язки, — пояснює інспекція Держпраці. ...