...
Реєструйся

Чи допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років


Не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років.

За згодою одного із батьків чи особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п’ятнадцяти років.

Читайте також: Про нарахування заробітної плати неповнолітньому працівнику

Слід зауважити, що статтею 188 Кодекс законів про працю України встановлено загальне правило щодо заборони прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років. Водночас у цій же правовій нормі передбачено, як виняток, можливість прийняття на роботу осіб, які досягли п’ятнадцяти років, але лише за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

Читайте також: Як нарахувати заробітну плату неповнолітньому працівникові за скороченої тривалості щоденної роботи

Також для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти, які здобувають у будь-якій формі початкову, базову середню чи профільну середню освіту для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків чи особи, що його замінює.

 

Читайте також: Нові правила працевлаштування, відпусток, звільнення з роботи: проєкт Трудового кодексу

Джерело: Управління Держпраці

Передплата

Матеріали до теми


Як прийняти інтерна на роботу в медичний заклад?
Лікаря-інтерна працевлаштовують за строковим трудовим договором на основне місце роботи на базі стажування, режим робочого часу для інтерна встановлює сам ...
Які є обов’язки в роботодавця до початку роботи працівника за трудовим договором
До початку роботи роботодавець зобов’язаний в узгоджений із працівником спосіб поінформувати працівника про: 1) місце роботи (інформація про роботодавця, у ...