...
Реєструйся

Про нарахування заробітної плати неповнолітньому працівнику


СИТУАЦІЯ

До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі – Міжрегіональне управління) звернулася пані Аліна з проханням допомогти їй розібратися у ситуації, що склалася на роботі. Пані Аліні ще не виповнилося 18 років і нещодавно вона працевлаштувалась, щоб хоч трохи допомогти родині в цей скрутний час. Але коли настав час отримати першу заробітну плату, пані Аліна була неприємно здивована, бо отримана сума була значно менша, ніж очікувала дівчина. Коли пані Аліна запитала роботодавця, чому отримала заробітну плату не в повному обсязі, роботодавець пояснив це тим, що у неї як у неповнолітньої працівниці скорочений робочий час, от і заробітна плата нарахована відповідно до відпрацьованого часу.

 

КОМЕНТАР

Відповідно до статті 194 Кодексу законів про працю України, заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій за повної тривалості щоденної роботи.

Роботодавець зрозумів, що припустився помилки і в той же день виплатив пані Аліні належні їй кошти.

Добірка матеріалів «Особова картка й особова справа: інструкція до застосування»
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Так оперативна роз’яснювальна робота інспектора праці допомогла пані Аліні отримати належні їй кошти. Роботодавець, своєю чергою, дізнався, як не допускати порушень законодавства про працю стосовно своїх працівників.

Отже, скорочення робочого часу для неповнолітніх означає, що їх скорочений робочий час оплачується за тією ж тарифною ставкою (тим же посадовим окладом), що й нормальний робочий день повнолітнього працівника тієї ж спеціальності, кваліфікації та за інших рівних умов.

 

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

Читайте також:

Джерело: Управління Держпраці

Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень

Матеріали до теми


Роботодавець наполягає, щоб усі працівники отримували заробітну плату в одному банку: наскільки це правомірно?
Відповідно до статті 25 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі — Закон № 108), забороняється ...
Розрахунок ЄСВ для трудового договору з нефіксованим робочим часом
ДПС надала індивідуальну податкову консультацію на запит від працедавця, який цікавився необхідністю нарахування ЄСВ працівнику, з яким укладено трудовий договір з нефіксованим ...